En iyi 10 Korku Gerilim Filmi Listesi Heyecan İsteyenlere!

En iyi 10 Korku Gerilim Filmi Listesi Heyecan İsteyenlere!

En iyi korku filmleri hangileri? Hangi korku filmini izlemeliyim? Hangi korku filmleri izlenmeli? En yüksek puana sahip korku filmleri? En iyi gerilim filmleri listesi.

Korku filmi izlemeyi sevenler için hangisoru.com en iyi korku filmlerinden oluşan 10 filmlik bir liste hazırladı. Bu listede yer alan filmler diğer listelerimizde de belirlediğimiz kriterler üzerinden hazırlanmıştır. Gerek İMDb puanı, gerekse korku filmi severlerin yorumları ve kendi tecrübelerimizden yola çıkarak izlenmesi gereken en iyi 10 korku filmini sizlerle paylaşıyoruz, şimdiden iyi seyirler dileriz, HangiSoru.com .

En iyi korku filmleri içinden 10 tane film seçmek açıkçası oldukça zor oldu. Anlaşılan yeni bir liste daha hazırlamamız gerekecek…

Zamanın Sonundaki Ev – The House of The End – İMDB: 7.1

zamanin-sonundaki-ev-film

Zamanın Sonundaki Ev, bir evde yaşanan ilginç olaylar üzerine şekillenen bir filmdir. Bir çocuk ortadan kaybolur, peki neden kayboldu? Orijinal adı: La casa del fin de los tiempos olan film Venezuela yapımı bir filmdir. Korku ve gerilim filmi seviyorsanız bu film size göre.

Cehenneme 1 Adım 1 – The Descent (2005) – IMDb: 7.2

cehenneme-bir-adim-1-the-descent-film

2 Serilik film olan Cehenneme Bir Adım korku filmi kategorisinde yüksek sıralarda olmayı tam anlamıyla hak ediyor. Korkuyorsunuz, geriliyorsunuz, heyecanlanıyorsunuz… Bir korku filminin size ne yapması gerekiyorsa bu film de onu yapıyor. İlk serinin 2. seriden çok daha iyi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tepenin Gözleri – The Hills Have Eyes (2006) – IMDb: 6.4

tepenin-gozleri-2-film-the-hills-have-eyes

Korku ve gerilim dolu bir film olan Tepenin Gözleri korku filmi severler tarafından oldukça sevilen bir film. Filmde radyasyon sonucu mutasyona uğrayan maden işçilerinin bölgelerinden geçenleri avlaması konu edinmekte. Filmin 2 serisi bulunmakta en iyisinin bu filmde de ilk serisi olduğunu söyleyebiliriz. 2. seri de gayet başarılı. En iyi 10 korku filmli listesi. İyi seyirler..

Mama (2013) – IMDb : 6.2

mama-film

Filmde anneleri babaları tarafından öldürülen iki kızın gizem dolu hikayesini konu edinmekte. Kızlar annelerinin öldürüldüğü gün kaybolur ve aradan 5 yıl geçtikten sonra onları arayan dayıları Lucas ve kız arkadaşı Annabel kızları eski viran olmuş bir kulübede bulur ve evlerine alırlar. Bu saatten sonra sorulması gereken sorular vardır ve şeytani olaylar meydana gelmeye başlayacaktır, iyi seyirler. En iyi gerilim filmleri izle.

Testere – Saw (2004) – IMDb: 7.7

testere-film

Özellikle gerilim filmlerinde ilk sıraları zorlayan filmlerin başında gelen Testere toplamda 7 seri olarak çekildi. Bir hırsızın hamile olan sevdiği kadına saldırması üzerine çocuğunu kaybeden Jigsaw için yeni bir dönem başlar.

Yetimhane – The Orphanage (2007) – IMDb: 7.5

yetimhane-the-orphanage

Lauran, bir yetimhanede büyümüştür. Ve burada herkes tarafından çok sevilmiştir. Yıllar sonra eşi ve oğlu Simon’la tekrar buraya dönüp buraya yerleşir ve restore edip tekrar eski haline getirmek ister.

Ruhlar Bölgesi – Insidious (2010) – IMDb: 6.8

ruhlar-bolgesi-insidious-film

Filmin oyuncularından çok arka plandaki isimler dikkatimizi çekti. Filmin yönetmenliğini birçok başarılı korku filmine imza atmış James Wan yapmış. Senaryo da “Testere” filmlerinden tanıdığımız Leigh Whannell’e ait. Heyecan ve gerilim dolu filmin iki serisi bulunmakta. İyi seyirler…

Evdeki Düşman – Orphan (2009) – IMDb: 7.0

evdeki-dusman-orphan

2009 yapım olan film Kanada ve Amerika birlikte yapımı bir filmdir. Gizem ve heyecan dolu film korku filmleri listelerinde genellikle ilk sıralarda yerini alan filmde oldukça ilginç gelişmelere tanık olacaksınız. Filmden sonra küçük bir kızın yaptıkları sizi hayrete düşürecek.İyi Seyirler… (En iyi korku filmleri )

Karabüyü – Drag Me to Hell (2009) – IMDb: 6.6

karabuyu-drag-me-to-hell-film

Filmde büyücülük ve yapılan bir büyünün etkilerini heyecanla takip edeceksiniz. Christine Brown, bankada çalışmakta ve oldukça mutlu bir hayata sahiptir. Bir gün çıkıp gelen yaşlı bir kadınla tartışması üzerine tüm hayatı mahvolacaktır. İyi Seyirler…

 Kanıma Gir – Let Me In (2010) – IMDb: 7.2

kanima-gir-let-me-in-film

Bildiğimiz vampir filmlerinden daha farklı bir senaryoya sahip olan bu filmde ufak bir çocuğa arkadaşlık eden küçük bir kızın hikayesi anlatılmaktadır. Arkadaşları tarafından itilip kakılan bir çocukla yalnızca geceleri görebildiği arkadaşının hikayesi anlatılmaktadır. Başlarda bu iki çocuğun bir arkadaşlığı gibi görünse de aslında küçük kız hiç de göründüğü gibi birisi değildir… İyi seyirler…

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.