Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları

Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda hosting konusunda benim gibi zamanında çok sıkıntılar yaşamış arkadaşlara yardımcı olabilmek adına firmalar hakkında edindiğim tecrübelerimi yazdım.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu yazıyı daha önce yazmıştım ve ilk sıradaydı. Nasıl olduysa “silinmiş” yazı. Sebebini anlamadım ama eksiklikleri gidermek gerek.

En iyi TR hosting firmaları arayışlarında bizlere yorumlar aracılığı katkıda bulunarak hosting firması arayan arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

En iyi hosting firmaları arasında gördüğümüz firmaları sizden gelen talepler üzerine cevaplamaya çalışıyoruz. Türkiye’nin en iyi hosting firmaları 2019-2020 yılına uygun olarak hazırlanmıştır.

Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları


Türkiye’deki en iyi hosting firmaları hangileri? Hangi hosting firmasından hizmet almalıyım diyenler için yazıldı. Tecrübeyle sabittir. Merhaba değerli webmaster arkadaşlarım. Ben de sizin gibi bu konu hakkında farklı zaman dilimlerinde çeşitli araştırmalara gidiyorum. Sürekli bu soruyu Google’a soruyorum. Karşıma  birçok benzeri başlık çıkıyor. Fakat bu başlıkların içinde pek çok reklam bulunmakta. Gerekse forumlarda gerekse forum dışı web sitelerinde reklam amaçlı yorumlar pek fazla. Bu durumda hangisi gerçek hangisi şirketin kendi adamı ayırt etmek oldukça zor.

Bu yazımdan herhangi bir kazancım olmadığı konusunda sizlere garanti sunabilirim çünkü hiçbir firmayı önermeyeceğim. Tecrübelerimi aktararak sizlere bir nebze de olsa yararlı olabilirsem çok mutlu olurum. Hosting firması için kendi düşüncem sadece hosting üzerine şekillenmiş ve bu anlamda kendini kanıtlama çabasına giren hosting firmasını tercih etmeniz gerektiğidir. Yani alanadı hizmetinde uzman ve kendi alan adıyla da bu yola girmiş ve hosting hizmeti vermeye de başlayan bir firma yerine sadece hosting hizmeti veren ya da hosting üzerine duyulmuş ve bu yola daha çok önem veren firmaları tercih etmenizde fayda var.

en iyi hosting Türkiye'nin En İyi Hosting Firmaları
En İyi Hosting Firmaları Türkiye

Aşağıda hangi hosting firması daha iyi? hangi hosting firması daha hızlı, daha iyi destek veriyor tarzındaki arayışlarıma bir süreliğine biraz tuzlu olsa da cevap buldum, o da reklama girmesin diye burada belirtmiyorum. Hangi hosting firmasını kullandığımı merak edenlere yorumdan cevap verebilirim, mail adresine cevap olarak.

Edit: Gelen yorumlar  ve talepler üzerine listeye 4 firma ekledim.

Alan adımı isimtescil’den alıyorum, şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım. Fakat hosting konusunda ne derece iyiler ne derece kötüler bilemiyorum. Fakat bence iyi oldukları bir konu varsa o da domain konusudur, yıllardır tek bir sıkıntı bile yaşamadım. Domainlerinizin süresi dolmak üzere olduğunda bildirim de gönderiyor. Domainle ilgili çok ayrıntılı bir yazı yazmayacağım, onu ayrı bir yazıda değerlendiririz.

En İyi Hosting Firmaları Türkiye Listesi

Güzel Hosting

en iyi hosting firmalari guzel hosting
en iyi hosting firmaları guzel hosting

Şu an guzel.net.tr ile çalışmaktayım. Oldukça memnunum. Destek hizmetleri oldukça hızlı ve çözüm odaklı. Şu ana kadar ulaşamadığımız bir zaman dilimi olmadı. Sabahın 4’ünde de ulaştık, 6’sında da. Bence bir hosting firmasının en önemli özelliği desteğidir. Zira zaman zaman hostingden bağımsız durumlarda yaptığımız hatalar sonucu veritabanında sıkıntılar yaşadığımız oldu sabahın 5’inde durumu düzelttikleri oldu.

Turhost

en iyi hosting firmalari turhost
en iyi hosting firmaları turhost

Türkiye’nin en iyi hosting firması listesinde yerini bulan turhost ile daha önce hiç çalışmamıştım. Son zamanlarda yaşamış olduğu tecrübelerime ve yaptığım kapsamlı ve objektif araştırmalarım sonrasında turhost hosting firmasının nasıl olduğunu, destek ve hizmetlerinin kalitesini gözlemleme şansı yakaladım. Uzman kadrosu olduğu hiç şüphesiz ve destek noktasında net çözümler üretmekteler.

Özkula

en ucuz hosting firmasi ozkula
en iyi hosting firması Türkiye

En ucuz hosting firması arıyorsanız ve en ucuz fiyata en iyi hizmet bekliyorsanız Özkula hosting firmasını öneriyorum. Aslında ucuz olarak belirtmem tamamen aramalara yönelik. Fiyatları uygun ve hizmetleri, ilgileri, destek sistemi gayet güzel bir hosting firması. Yeni tasarımı ve yeni altyapısıyla birlikte daha da güçlendiklerini söyleyebilirim.

Özkula ile hala çalışmaktayım, fiyatları oldukça makul ve hizmetleri de gayet güzel. Ödeme konusunda zaman zaman sıkıntı yaşadığımda bildirim sonrası idare ettiklerini biliyorum. Çalıştığım süre boyunca hosting bazlı ciddi bir problem görmedim.

Odeaweb

en iyi hosting firmasi odeaweb
en iyi hosting firması odeaweb

Son zamanlarda sıkça karşılaştığım ve kullanmaya karar verdiğim en kaliteli hosting firmalarından birisi de Odeaweb hosting firması. Yetkililere kolayca ulaşabiliyor, destek sistemleri üzerinden kısa sürede cevap bulabiliyorsunuz. Dikkat ederseniz her hosting firmasında destek taleplerini ele aldım. Şahsen benim için en önemli özelliklerin başında destek taleplerine verilen cevaplar, cevapların kalitesi ve cevaplama süreleri gelmektedir. Bunları doğru yapan bir firmanın zaten kadrosu, sistemi oturmuştur diye düşünüyorum.

10 tane hosting firması yazmak isterim fakat edindiğim tecrübelerden şimdilik 4 firmayı belirttim. Zamanla bu firma sayısını 5’e ya da daha üstüne çıkaracağım. Makul çalışmalarınız sonucunda memnun kaldığınız firmaları yorum atarak bildirebilir ve kontroller sonrasında listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Önce Ne Yapmalıyım?

Hosting konusunda ciddi sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız var. Biraz hitler artmaya başladığında hatalar da gelmeye başlıyor. Genellikle bu tarz durumlarda suçlu hep yazılımcılar olur. Yani temaya suç bulunur, yazılıma suç bulunur ama hosting firmasında herhangi bir problem yoktur. Evet gerçekten yazılım oldukça önemli, 40k hiti olan bir site için aylık 50 TL’lik bir vps de kullanabilirsiniz 400 TL’lik bir sunucu da bu tamamen sizin yazılımınızın kalitesine kalmış bir durum.

Bu yüzden işe önce kendimizden başlamamız gerekiyor. Kullandığımız yazılım yeterince iyi mi? Özellikle wordpress kullanan arkadaşlara söylemek istiyorum: Kesinlikle warez tema kullanmayın. Kodlarda oynama oluyor, reklam kodları olabiliyor. Bir giriyorsunuz mobilden bir yazıya tıklamak istiyorsunuz bir de ne göresiniz? Başka bir site açılıyor.. Onca emek verdiğiniz site zararlı reklam kodları yüzünden çöp olmaya aday site konumuna düşmüş. Kararlıysanız, bu işe gönül verdiyseniz temeli sağlam atmalısınız. Yazılımın sade, hızlı bir yazılım olması tercihiniz olsun.

Şu an hizmet aldığım hosting firması da cpu hataları, aşırı kasmalar, yavaş açılmalar yüzünden yazılımda sıkıntı olduğunu belirtti ki ben de artık bu durumun böyle olduğuna inanıyorum fakat birçok ek tasarım yaptığım için yeni bir temaya geçiş yapmam şu aralar zor gibi. Şimdilik mecburen tuzlu fakat tuzun hakkını veren bir hizmet alıyorum. Destek konusunda da şu ana kadar çalıştığım firmalar arasında en hızlı, çözüme en odaklı hosting firması diyebilirim. 

Hızlı bir hosting firması tavsiyesi isteyen kullanıcılara şunu da belirtmek isterim ki Türkiye’deki kullanıcılara yönelik bir web siteniz varsa kesinlikle TR lokasyonlu bir hosting firmasından hizmet almanız gerekmektedir. Onun dışında yurt dışına yönelik ise yabancı firmalara göz atabilirsiniz. Hostagor, blue hosting gibi. Yabancı dilde site açmak isteyenler için yakın bir zamanda yabancı hosting firmaları hakkında bir yazı yazıp linkini burada paylaşacağım, aynı şekilde kendi kullandığım hosting firmaları olacaktır.

Hizmet kalitesi de Türkiye’nin en üst düzey hizmet kalitesi diyebilirim. Yıllardır turhost firmasıyla çalışan yakın arkadaşım sunucularını orada barındırıyor ve hiçbir şikayeti, sıkıntısı olmadı. Telefonla, destek talebiyle her daim ulaşabiliyor ve sorunuz, sorununuz varsa cevap bulabiliyorsunuz.

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

En İyi Hosting Firmasına Nasıl Ulaşırım?

Google’da en iyi hosting, en ucuz ve en iyi hosting vb. aramaları yaptığınıza belli başlı hosting firmalarının reklamları çıkacaktır. Ben de vaktiyle böyle reklamlar üzerinden bir firmadan hosting satın almıştım. Güzel bir proje ortaya çıkardık, iyi de bir yere geldi fakat bir ara aşırı yoğunluktan ilgilenemedik ve ödemeyi de yapamadık. Bunun sonucunda herhangi bir telefon bildirimi dahi yapılmadan hesabımız kapatılmış, tüm içerik silinmiş. Yani demem o ki bir hosting firmasını her yerde görmeniz o firmanın sizin için sağlam bir hosting firması olduğu anlamına gelmiyor.

Diyeceksiniz ki kardeşim takip etseydin hata sende, evet  haklısınız. HAKLISINIZ. Ama insan bekliyor, öylece verileri silmek çok kolay, 3 yıldır firmayla çalış ödemelerini yap ama 1-2 hafta yapma pat silinsin her şey. PC formatlanınca yedeği de kalmadı. Neyse yine de haklısınız 🙂

Reklam candır, iyi hizmeti kullanıcılara ulaştırmak için reklam elbette verilecektir. Sizin için en iyi hosting firmasının hangisi olduğunu biraz da sizin ihtiyaçlarınız belirlemektedir. Temel olarak artılarını üstün gördüğüm siteleri yukarıda belirttim. Hepinize başarılar, 503’süz günler dilerim.

Bu yazı yayında olmasına rağmen sürekli taslak halinde olacak ve sizlerin faydalı yorumlarıyla hosting firması için tavsiye, öneri arayan kullanıcılar için güzel bir içerik oluşacaktır. Bu yazı içeriğinde yaptığım güncellemeleri, incelemeleri sürekli inceleyip, araştırıp yapacağım. Reklam yok, tarafsız bir şekilde neyse o. Kimsenin emeğini çar çur etmeye gerek yok.

 NOT:  Web sitenizin hızında hosting firması ne kadar etkiliyse tasarımı, sitenizin ayarları ve optimizasyonu da bir o kadar önemlidir hatta bir adım daha öndedir. Site tasarımınızı, optimizasyon ve seo ayarlarınızı yaptırarak sitenize altın niteliğinde bir iyilik yapabilirsiniz: Bu konuda deneyimli ve yılların tecrübesiyle sitenize gerekli tüm ayarları yapabilecek tecrübeli bir isim için iletişime geçmek isterseniz: kpssdesign [@] gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Dostoyevski

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

78 Yorum - "Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları"
 1. blank

  Cok yardimci bi yazi olmus tesekkurler. Listedeki neredeyse butun hosting firmalariyla calistim ancak GoFastHost gibisini gormedim. 7/24 aninda canli destek hostla alakasi olmayan, sitemle alakali sorunlari bile aninda cozduler. Kuruculari Turk olan avrupa merkezli bi firma, Turkiye pazarina yeni girmisler ve 1 EUR = 1 TL sabitledikleri icin fiyatlari cok iyi suanda. Ben Managed Cloud Hostingi kullaniyorum, 1 sn altinda aciliyor butun barinan sitelerim. Diger hosting firmalarinda 2 sn ile 5 sn arasinda bazen 10 sn degisiyordu. Umarim GoFastHost u inceleyip listenize eklersiniz 🙂

  Cevapla
 2. blank

  Selamlar biz kırtasiye dükkanımız için bir web sitesi yapacağız. WordPress destekli olması önemli olmakla beraber ssl sertifikasıda olsun istiyoruz. Günlük siteye girecek misafirlerimizin sayısının çokta fazla olacağını düşünmüyoruz. Konu hakkında yardımcı olursanız gerçekten çok seviniriz. e posta adresim sizde görünecektir. Kolay gelsin.

  Cevapla
   1. blank

    Çok teşşekkür ederim. WordPress mini paketi var demişsiniz. Paketler arasında ne gibi bi fark var ? Biz eklentiler ve temalar kuracağız. Ücretsiz sydney temasını ve birkaç slider ve galeri eklentileri kuracağız. Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

    Cevapla
 3. blank

  Türkiye hedef kitlesi için Türk firmaları ile çalışın demişsiniz ama bugün bir test yaptım. WordPress kurdum. Üstüne bir adet eklenti kurdum. Sayfa yapıcı. Çok ufak bir eklenti. Sayfa boyutu da 98kb civarı birşey. Yani içerik sıfır gibi. Toplam request 11. Natro ve Netinternet 2 saniye yüklenme hızı verirken, Cloudways DigitalOcean ile birlikte 1 saniye yüklenme hızı verdi. GTMetrix ile Canada sunucusu seçildi. Bu aralar hem WordPress hem de statik html ve css ile yaptığım siteleri barindirabilecegim bir firma arıyorum. Bu duruma yorumunuz ne olur ve kullandığınız firma hangisidir?

  Cevapla