Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları

Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda hosting konusunda benim gibi zamanında çok sıkıntılar yaşamış arkadaşlara yardımcı olabilmek adına firmalar hakkında edindiğim tecrübelerimi yazdım.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu yazıyı daha önce yazmıştım ve ilk sıradaydı. Nasıl olduysa “silinmiş” yazı. Sebebini anlamadım ama eksiklikleri gidermek gerek.

En iyi TR hosting firmaları arayışlarında bizlere yorumlar aracılığı katkıda bulunarak hosting firması arayan arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.


Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları

Türkiye’deki en iyi hosting firmaları hangileri? Hangi hosting firmasından hizmet almalıyım diyenler için yazıldı. Tecrübeyle sabittir. Merhaba değerli webmaster arkadaşlarım. Ben de sizin gibi bu konu hakkında farklı zaman dilimlerinde çeşitli araştırmalara gidiyorum. Sürekli bu soruyu Google’a soruyorum. Karşıma  birçok benzeri başlık çıkıyor. Fakat bu başlıkların içinde pek çok reklam bulunmakta. Gerekse forumlarda gerekse forum dışı web sitelerinde reklam amaçlı yorumlar pek fazla. Bu durumda hangisi gerçek hangisi şirketin kendi adamı ayırt etmek oldukça zor.

Bu yazımdan herhangi bir kazancım olmadığı konusunda sizlere garanti sunabilirim çünkü hiçbir firmayı önermeyeceğim. Tecrübelerimi aktararak sizlere bir nebze de olsa yararlı olabilirsem çok mutlu olurum. Hosting firması için kendi düşüncem sadece hosting üzerine şekillenmiş ve bu anlamda kendini kanıtlama çabasına giren hosting firmasını tercih etmeniz gerektiğidir. Yani alanadı hizmetinde uzman ve kendi alan adıyla da bu yola girmiş ve hosting hizmeti vermeye de başlayan bir firma yerine sadece hosting hizmeti veren ya da hosting üzerine duyulmuş ve bu yola daha çok önem veren firmaları tercih etmenizde fayda var.

En İyi Hosting Firmaları Türkiye

Aşağıda hangi hosting firması daha iyi? hangi hosting firması daha hızlı, daha iyi destek veriyor tarzındaki arayışlarıma bir süreliğine biraz tuzlu olsa da cevap buldum, o da reklama girmesin diye burada belirtmiyorum. Hangi hosting firmasını kullandığımı merak edenlere yorumdan cevap verebilirim, mail adresine cevap olarak.

En İyi Hosting Firmaları Vol 1

Alan adımı isimtescil’den alıyorum, şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım. Fakat hosting konusunda ne derece iyiler ne derece kötüler bilemiyorum. Fakat bence iyi oldukları bir konu varsa o da domain konusudur, yıllardır tek bir sıkıntı bile yaşamadım. Domainlerinizin süresi dolmak üzere olduğunda bildirim de gönderiyor. Domainle ilgili çok ayrıntılı bir yazı yazmayacağım, onu ayrı bir yazıda değerlendiririz.

Hosting konusunda ciddi sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız var. Biraz hitler artmaya başladığında hatalar da gelmeye başlıyor. Genellikle bu tarz durumlarda suçlu hep yazılımcılar olur. Yani temaya suç bulunur, yazılıma suç bulunur ama hosting firmasında herhangi bir problem yoktur. Evet gerçekten yazılım oldukça önemli, 40k hiti olan bir site için aylık 50 TL’lik bir vps de kullanabilirsiniz 400 TL’lik bir sunucu da bu tamamen sizin yazılımınızın kalitesine kalmış bir durum.

Bu yüzden işe önce kendimizden başlamamız gerekiyor. Kullandığımız yazılım yeterince iyi mi? Özellikle wordpress kullanan arkadaşlara söylemek istiyorum: Kesinlikle warez tema kullanmayın. Kodlarda oynama oluyor, reklam kodları olabiliyor. Bir giriyorsunuz mobilden bir yazıya tıklamak istiyorsunuz bir de ne göresiniz? Başka bir site açılıyor.. Onca emek verdiğiniz site zararlı reklam kodları yüzünden çöp olmaya aday site konumuna düşmüş. Kararlıysanız, bu işe gönül verdiyseniz temeli sağlam atmalısınız. Yazılımın sade, hızlı bir yazılım olması tercihiniz olsun.

Şu an hizmet aldığım hosting firması da cpu hataları, aşırı kasmalar, yavaş açılmalar yüzünden yazılımda sıkıntı olduğunu belirtti ki ben de artık bu durumun böyle olduğuna inanıyorum fakat birçok ek tasarım yaptığım için yeni bir temaya geçiş yapmam şu aralar zor gibi. Şimdilik mecburen tuzlu fakat tuzun hakkını veren bir hizmet alıyorum. Destek konusunda da şu ana kadar çalıştığım firmalar arasında en hızlı, çözüme en odaklı hosting firması diyebilirim. Burada firmanın adını vermiyorum reklam olmasın diye, yorum atarak öğrenmek isteyenlere mail olarak bildirim yapabilirim.

Hızlı bir hosting firması tavsiyesi isteyen kullanıcılara şunu da belirtmek isterim ki Türkiye’deki kullanıcılara yönelik bir web siteniz varsa kesinlikle TR lokasyonlu bir hosting firmasından hizmet almanız gerekmektedir. Onun dışında yurt dışına yönelik ise yabancı firmalara göz atabilirsiniz. Hostagor, blue hosting gibi. Yabancı dilde site açmak isteyenler için yakın bir zamanda yabancı hosting firmaları hakkında bir yazı yazıp linkini burada paylaşacağım, aynı şekilde kendi kullandığım hosting firmaları olacaktır.

En iyi yabancı hosting firmaları başlıklı yazıma buradan ulaşabilirsiniz. (Güncelleniyor)

En İyi Hosting Firmaları Türkiye

Google’da en iyi hosting, en ucuz ve en iyi hosting vb. aramaları yaptığınıza belli başlı hosting firmalarının reklamları çıkacaktır. Ben de vaktiyle böyle reklamlar üzerinden bir firmadan hosting satın almıştım. Güzel bir proje ortaya çıkardık, iyi de bir yere geldi fakat bir ara aşırı yoğunluktan ilgilenemedik ve ödemeyi de yapamadık. Bunun sonucunda herhangi bir telefon bildirimi dahi yapılmadan hesabımız kapatılmış, tüm içerik silinmiş. Yani demem o ki bir hosting firmasını her yerde görmeniz o firmanın sizin için sağlam bir hosting firması olduğu anlamına gelmiyor.

Diyeceksiniz ki kardeşim takip etseydin hata sende, evet  haklısınız. HAKLISINIZ. Ama insan bekliyor, öylece verileri silmek çok kolay, 3 yıldır firmayla çalış ödemelerini yap ama 1-2 hafta yapma pat silinsin her şey. PC formatlanınca yedeği de kalmadı. Neyse yine de haklısınız 🙂

Bu yazı yayında olmasına rağmen sürekli taslak halinde olacak ve sizlerin faydalı yorumlarıyla hosting firması için tavsiye, öneri arayan kullanıcılar için güzel bir içerik oluşacaktır. Bu yazı içeriğinde yaptığım güncellemeleri, incelemeleri sürekli inceleyip, araştırıp yapacağım. Reklam yok, tarafsız bir şekilde neyse o. Kimsenin emeğini çar çur etmeye gerek yok.

Hosting firması tavsiye isteyen, hosting firması öneren arkadaşlar yorum aracılığı ile kullanıcılara ulaşabilir. Özellikle hosting firması tavsiyesi isteyen arkadaşlar bütçe ve hit üzerinden birkaç bilgi verirse daha iyi öneriler alabilirler.

Dostoyevski

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

13 Yorum - "Türkiye’nin En İyi Hosting Firmaları"

TEPKİ VER - Yorum YAP.