En İyi Yabancı Hosting Firmaları

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Yabancı bir hosting firması mı arıyorsunuz? En iyi yabancı hosting firmaları için hazırladığımız bu içeriğimiz sorularınıza cevap bulabilmeniz için hazırlandı. Yabancı hosting firmaları içerisinde hangisinden hosting almanız gerektiği konusunda tereddüt yaşıyorsunuz evet sizi gayet iyi anlıyorum. Çünkü ben de bir dönem yabancı hosting firması arayışına girmiştim ve belli başlı firmaları deneme fırsatım olmuştu. Sizlere bu deneyimlerim üzerine yabancı hosting firmaları hakkındaki düşüncelerimi ileteceğim.

Hangi yabancı hosting firması daha iyi? En ucuz yabancı hosting firmaları, en güvenilir yabancı hosting firması şeklinde oluşan beklenti ve aramalarınıza cevap vermeye çalıştım.

 – Öncelikle Türkiye’nin en iyi hosting firmaları yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Yabancı hosting firması arayışında çeşitli kriterler belirlemiş olmanız gerekiyor. Öncelikle yabancı bir hosting firması arıyorsanız bu sizin yabancı dilde bir içeriğe sahip site hazırlığı içinde olduğunuzu ya da hali hazırda var olan yabancı içerikli sitenizi taşımak istediğinizi bizlere gösteriyor.

Site Lokasyonu

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı hosting-lokasyon.jpg

 ~  Siteniz hangi ülke(ler)deki kullanıcılara hizmet veriyor? 

Bu sorumuz sitenizin lokasyon tercihine cevap aramak için sorulmuş bir soru. Yani sadece Almanca içeriğe sahip bir site açacaksanız Almanya lokasyonlu bir hosting hizmeti almanız sizin ve sitenizin gelişimi emeklerinizin karşılığını daha iyi alabilmeniz için altın özelliklerden birisidir. Bu durumda hizmetini alacağınız yabancı hosting firmasında Almanya lokasyonlu hosting bulunması olmazsa olmazdır sizin için. Ya da Fransızca içerik olacaksa Fransa lokasyon gibi.

Daha genel bir kitleye seslenmek istiyorsanız Amerika Birleşik Devletleri gibi bu durumda ABD lokasyonlu bir hosting firması ile çalışmanız gerekiyor. Zaten kendini kanıtlamış yabancı hosting firmalarının çoğu bu bahsettiğimiz ve bahsi geçmeyen ülkeler için lokasyon hizmeti verebilmektedir.

 Site lokasyonunuzu belirlediniz, siteniz hazır şimdi hosting arıyorsunuz, en iyi yabancı hosting firmaları arayışınız için aşağıdaki listemize bir göz atabilirsiniz.

En iyi yabancı hosting firması listemize geçmeden önce şunu belirtmem gerekir ki Türkiye’de bulunan hosting firmalarına baktığımızda yani yerli hosting ile yabancı hosting fiyatları arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Fiyatlar size pahalı gelebilir yerli hosting firmalarının paketleriyle karşılaştırırsanız eğer. Fakat bu durum yabancı hosting firmalarında bu şekildedir, fiyatlar üç aşağı beş yukarı benzerdir.

Listemizi iki kısma ayırdım. 1. kısımda kullanıcı sayısı henüz yüksek olmayan ve ucuz ve güvenilir yabancı hosting firması arayanlar için:

En Ucuz Yabancı Hosting Firmaları

Subnet Labs

Yıllık 5$ +
Yeteri kadar alan ve trafik
Sınırsız domain barındırma
Limitsiz veritabanı
Limitsiz diğer alt özellikler
ABD lokasyon

Şu an için geçerli bir indirim kuponu bulunmuyor. SATIN AL

HostMantis 

Yıllık 12,49$ +
Yeteri kadar alan ve trafik
Sınırsız domain barındırma (Entry paket için 5 domain)
Limitsiz veritabanı
Limitsiz diğer alt özellikler
Lokasyon Ülkeleri: ABD, KANADA, FRANSA, AVUSTRALYA, İNGİLTERE, ALMANYA, SİNGAPUR

Satın alım sırasında indirim kuponu olarak kullanabileceğiniz kuponlar:

NY2019 ve WHT70OFF indirim kuponlarından birini deneyebilirsiniz. SATIN AL

En İyi Yabancı Hosting Firmaları

1) StableHost

Kuponlu fiyatı 26$/Yıllık – %40 gibi bir indirim sağlayabilmeniz mümkün indirim kuponu ile paylaşımlı ve paylaşımsız hosting fiyatlarına göz atabilirsiniz.

2) VeeroTech

Kupon ile 58$/Yıl – Kupon kodu refugee %30 bu kod ilk siparişiniz için bu indirimi sağlayacaktır. Starter paketinde 5 domain barındırabilirsiniz. Daha fazla domain için Business veya üstü paket satın alabilirsiniz.

3) Justhost

Tecrübelerime bakılırsa en iyi işi yapanlar genelde sadece bir işe yoğunlaşanlardır. Justhost ismine baktığımda da bunu görüyorum. Sadece hosting yani. Alan adı da satın alabilirsiniz. Denemeye değer. Kullanıcı yorumlarına göz atıp baktıktan sonra bu hosting firmasını da listeme ekledim.

3 farklı hosting paketi listelenmiştir. En düşüğü aylık 3.95$ en yüksek paketi de 6.95$ olarak listelenmiştir. En düşük pakette bir site kullanabiliyorsunuz. Tüm paketlerinde ücretsiz SSL sertifikası hizmeti sunmaktadır.

4) BigScoots

(İndirimsiz 80$/Yıl) İndirim kuponu mevcut değil gibi yine de bir göz atın alma aşamasında, birden fazla host etmek istiyorsanız 105CC ve üzeri planları satın alabilirsiniz.

5) Hostgator

Ülkemizde yabancı hosting firmaları arasında en çok tercih edilenlerden birisi de hiç kuşkusuz hostgator yabancı hosting firması. Peki hostgator nasıl bir firma? Buradan hosting almalı mısınız? 

Yabancı diliniz yoksa yabancı hosting ararken temel kriterlerinizden birisi de çalışacağınız yabancı hosting şirketinin Türkçe hizmet veren bir yapısı olmasına dikkat etmektir. Godaddy’de olduğu gibi Hostgator’da da Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Tüm hosting paketlerinde ücretsiz SSL hizmeti sunmaktadır. Hostgator hosting paket ücretleri aşağıdaki gibidir.

Hostgator nasıl bir firmadır şeklinde yaptığımız araştırmalar üzerine gelen kullanıcı yorumlarında canlı destek ve genel destek anlamında hızlı oldukları, tüm paketlerde belirttiğimiz gibi ücretsiz SSL sertifikası sundukları dile getirilmiştir.

  • Hatchling Plan: 2.75$
  • Baby Plan: 3.95$
  • Business Plan: 5.95$

Hostgator web hosting paket ücretlerine ve özelliklerine buradan göz atabilir ve satın alabilirsiniz.

6- Bluehost

Bluehost yine Türkiye’deki web siteleri sahipleri tarafından en iyi yabancı hosting firmaları arayışlarında en sık tercih edilen firmalar arasında yer alıyor. Bluehost için yapılan yorumları incelediğimizde:

Özellikle canlı destek hakkında oldukça olumlu yorumlar aldığını, ödeme gerçekleştikten sonra kurulumların çok hızlı yapıldığı yönünde olumlu eleştiriler almıştır. 

Bluehosting web hosting, vpn ve dedicated paket ücretlerine buradan göz atabilir ve satın alabilirsiniz.

7- Godaddy

Bu hosting firması ile daha önce çalışma fırsatım olmuştu. Hem alan adı hem de hosting paketi satın almıştım. Bu projeye girerken sıkıntı yaşayacağımı düşünüyor, yabancı hosting firması olduğu için alımlarda, ödemelerde panel işlemlerinde, desteklerde problem yaşarım diyordum fakat öyle olmadı. Sitelerinin Türkçe dil desteği mevcut. sistemleri de oturduğu için destek talebine gerek kalmıyor genel olarak fakat ulaşabiliyor ve derdinizi anlatabiliyorsunuz. 

Yalnız şunu belirtmek gerekir ki bu Godaddy daha çok alan adında verdiği hizmetle bilinmektedir. Uygun fiyata alan adı satın alma işlemlerinde daha çok tercih edilen bu firma alım aşamasında çeşitli satın almalar da önerdiği için alım işlemini yaparken dikkatli davranmanız gerekiyor. Yoksa ucuza alan adı ya da hosting alayım derken daha fazla para ödeyebilirsiniz.

Hosting paketlerine göz attığımda ilk alım için indirimler mevcut. En ucuz yabancı hosting paketi 7 liradan başlıyor bu fiyat en pahalı yabancı hosting paketinde ise ilk ay için 33 TL’yi buluyor. En üst paketinde ücretsiz SSL hizmeti de verilmektedir.

Buradan hosting paketlerini inceleyebilir, ücret tarifesine ve hosting paketinde yer alan özelliklere bakabilirsiniz.  Birçok ülke için hazırlanmış lokasyonlar bulunmaktadır. Hosting kurulumunuzda lokasyon tercihinizi yapabilirsiniz. Bu konuda sıkıntı yaşarsanız yorumlar aracılığı ile bildirebilir kısa sürede yardım alabilirsiniz.

 Bilgilendirme:  Son 3 firmayla ilgili açıklamalara daha çok yer vermemin sebebi ülkemizde en çok bilinen ve bu konuda yapılan araştırmalarda en çok karşımıza çıkan alan adı ve hosting hizmeti veren yabancı firmalar olması.

 !  NOT:  Yabancı hosting firmalarından paket almadan önce bu firmaların indirim kuponları olup olmadığını da araştırmanızı öneriyorum. Zira birçok kez indirim kuponu bulup güzel indirimler elde etmiştim.

Sizler de yaşadığınız tecrübeleri burada paylaşarak listemize katkıda bulunabilir yabancı hosting firması arayanlara tavsiyeler, öneriler sunabilirsiniz.

 “Dostoyevski”

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

2 Yorum - "En İyi Yabancı Hosting Firmaları"