Fedakar Öğretmen Projesi Tüm İllerde Uygulanacak!

6 Nisan 2016 Öğretmen, Haberler
Fedakar Öğretmen Projesi Tüm İllerde Uygulanacak!

Bitlis’te 600 öğrenciye sinema tecrübesini yaşatan Mihraç Kulu, yaptığı açıklamada bakandan aldığı bilgiye göre fedakar öğretmen uygulamasının tüm Türkiye’de uygulamaya konulacağını belirtti.

BİTLİS – ŞENER TOKTAŞ/SERVET TAŞDEMİR

Bitlis’in Tatvan ilçesinde  yurt dışı gezisi için biriktirdiği parayla 600 öğrenciye ilk kez sinema filmi izleme keyfi yaşatan Mihraç Kulu‘nun projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokolle bütün Türkiye’ye yayılacak.

Mihraç Kulu, imkanlarını tamamen köy çocuklarını sinemayla buluşturmak için harcadığını ve yüzlerce çocuğun hayalini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Yurt dışı gezisi için biriktirdiği parayla öğrencilerini sinemaya götürdüğünü anımsatan Kulu, “Yüzlerce çocuğun hayalinin gerçekleşmesi daha güzel bir şey. Bu benim hayalimden çok daha öte ve anlamlıydı. Tabii bana böyle bir şey nasip ettiği için Allah’ıma şükrediyorum. Tabii ki imkanlarımız sınırlı. Projeyi hayata geçirdikten sonra Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal beni makamına davet etti. Kendisinin bu konuya duyarlı olması, Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol dahilinde bu projenin bütün Türkiye’ye yayılacağının müjdesini vermesi beni çok mutlu etti. Burada bir şeyler yaparken birçok çocuğun bundan faydalanacağını bilmek ve vesile olmak çok mutluluk verici” ifadelerini kullandı.

AA

Benzer Blog Yazıları

E-Ders Projesi Geliyor
MEB’in Yeni Eğitim Projesi
Karı Koca Sahte Öğretmen Çıktı!
İl Dışı Öğretmen Atamaları için Yapılacak İşlemler Nelerdir?
MEB’den yeni operasyon! 6 bin 538 görevden alındı.
Milli Eğitim Bakanlığı 500 engelli öğretmen alımı yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.