Felsefe Öğretmenliğinde Gelişme

Felsefe Öğretmenliğinde Gelişme

Bugün bize ulaşan bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyoruz. Bizler de bir dizi inceleme sonrası bu haberin doğru olabileceği  kanaatine vardık. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Şimdilik bu veriye yönelik herhangi bir resmi açıklama gelmemiştir.

Özellikle şuna dikkatinizi çekmek isteriz:

MEBDEN ALDIGIMIZ DUYUMA GORE BOS KALAN REHBERLIK KONTANJANLARINA 3. ONCELIKLER ATANACAK FELSEFE GRUBU OGRETMENLERIDIR. ZATEN KLAVUZDA YAZIYOR BOS KADROLARA EK ALIM OLACAK DIYE KAYNAK OLARAK MEBDEN BIR MUSTESAR YARDIMCISI EMIN ZARARSIZIN FIKRIDIR.

Bizce de rehberliğe verilen bu kadro sayısı nedeniyle boşluklar oluşacaktır. Felsefeye de birçok branşa olduğu gibi az kadro verilmesi sebebiyle. Rehberlik kadrosunda oluşan boşluk felsefe ile doldurulabilir. Çevreden, yazarlardan bunun kanunla mümkün olduğunu söylediler. Ülkemizde isteniyorsa kanunların gece 12:oo’de şipşak çıkabildiğini daha önce 7 Temmuz 2012’de öğretmenlik puanı olan p10’un bir yıl geçerli olmasını sağlayan düzenlemeyle görmüştük. Bu da her an gerçekleşebilir.

Umarız ki; gerçekleşir. Mağdur olan branşlardan felsefe bir nebze olsun rahatlar.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap

5 Yorum - "Felsefe Öğretmenliğinde Gelişme"

  1. teknoloji tasarıma ve başka bölümlerde de mevcut olan alan dışı atama neden bize fazla görülüyor. üstelik bizler yıllardır bize az kontenjan verilmesi sebebiyle dershanelerde senelerdir rehber öğretmen olarak çalışıyoruz. yani demek istiyorum ki deneyimimiz var. 2010 da olduğu gibi boş pdr kontenjanlarına atanmak biz felsefecilerin en doğal istek ve hakkıdır.

    Cevapla
  2. felsefe öğretmenleri, adında geçtiği gibi felsefe yapmayı öğretseler de rehberlik işine bulaşmasalar çok daha iyi olur. Bir psk danışmanın yapacağı işi bu ülkede felsefecilere yaptıramazsınız, yazık olur o öğrencilere 😉

    Cevapla