Felsefe Öğretmenliğinde Gelişme

blankBugün bize ulaşan bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyoruz. Bizler de bir dizi inceleme sonrası bu haberin doğru olabileceği  kanaatine vardık. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Şimdilik bu veriye yönelik herhangi bir resmi açıklama gelmemiştir.

Özellikle şuna dikkatinizi çekmek isteriz:

MEBDEN ALDIGIMIZ DUYUMA GORE BOS KALAN REHBERLIK KONTANJANLARINA 3. ONCELIKLER ATANACAK FELSEFE GRUBU OGRETMENLERIDIR. ZATEN KLAVUZDA YAZIYOR BOS KADROLARA EK ALIM OLACAK DIYE KAYNAK OLARAK MEBDEN BIR MUSTESAR YARDIMCISI EMIN ZARARSIZIN FIKRIDIR.

Bizce de rehberliğe verilen bu kadro sayısı nedeniyle boşluklar oluşacaktır. Felsefeye de birçok branşa olduğu gibi az kadro verilmesi sebebiyle. Rehberlik kadrosunda oluşan boşluk felsefe ile doldurulabilir. Çevreden, yazarlardan bunun kanunla mümkün olduğunu söylediler. Ülkemizde isteniyorsa kanunların gece 12:oo’de şipşak çıkabildiğini daha önce 7 Temmuz 2012’de öğretmenlik puanı olan p10’un bir yıl geçerli olmasını sağlayan düzenlemeyle görmüştük. Bu da her an gerçekleşebilir.

Umarız ki; gerçekleşir. Mağdur olan branşlardan felsefe bir nebze olsun rahatlar.

Benzer İçerikler

Eş Durumu Şubat Atamaları Başladı!
MEB Norm Kadrolarına Göre Kontenjanlar
2013 İlk Öğretmen Ataması 16-29 Ağustosta Yapılacak
Alan Değiştiren Öğretmenlerle İlgili Gelişme!
Takip Et
Bildir
guest

5 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
ebru
Ziyaretçi
ebru
10 yıl önce

teknoloji tasarıma ve başka bölümlerde de mevcut olan alan dışı atama neden bize fazla görülüyor. üstelik bizler yıllardır bize az kontenjan verilmesi sebebiyle dershanelerde senelerdir rehber öğretmen olarak çalışıyoruz. yani demek istiyorum ki deneyimimiz var. 2010 da olduğu gibi boş pdr kontenjanlarına atanmak biz felsefecilerin en doğal istek ve hakkıdır.

melek
Ziyaretçi
melek
10 yıl önce

felsefe öğretmenleri, adında geçtiği gibi felsefe yapmayı öğretseler de rehberlik işine bulaşmasalar çok daha iyi olur. Bir psk danışmanın yapacağı işi bu ülkede felsefecilere yaptıramazsınız, yazık olur o öğrencilere 😉

edebiyat
Ziyaretçi
edebiyat
10 yıl önce

peki sizce Turk Edebiyatına alan degısıklıgı verılır mı verılse bıle dıger branslara nazaran önceliğimiz nasıl olur