Galatasaray Lisesi Taban Puanı ve Yüzdelik Dilimi

Galatasaray Lisesi Taban Puanı ve Yüzdelik Dilimi

Galatasaray Lisesi 8. sınıfı bitiren her öğrencinin gitmek isteyebileceği bir lise hiç kuşkusuz. Türkiye’nin en iyi ve en popüler liselerinden birisi olan Galatasaray Lisesi bu sene de LGS sonrasında yeni öğrencilerini alacak. Peki..

Galatasaray Lisesi’ne gidebilmek için kaç puan almak gerekiyor? Galatasaray Lisesi yüzdelik dilimi 2020 için kaç?

Galatasaray Lisesi Taban Puanı Kaç?

Galatasaray Lisesi taban puanı 2020 yılı için LGS tercih robotunda incelediğimizde 500 yani tam puan. Yüzdelik dilimi de 0.01 yani hataya yer yok.

Galatasaray Lisesi için güncel lise taban puanını ve yüzdelik dilimini LGS Tercih Robotu üzerinden görebilir ve Galatasaray Lisesi’nin kontenjanı, yabancı dilini, okulun başarılarını, tanıtım videosu gibi birçok bilgilendirici okul yazısını LGS tercih robotumuz ile görebilirsiniz.

Galatasaray Lisesi Taban Puanı ve Yüzdelik İçin Tıklayın

Galatasaray Eğitim ve Öğretim Kurumu, 6 Haziran 1994 tarih ve 21952 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 3993 sayılı kanunla Galatasaray Üniversitesi’ne dönüşmüştür. Kurum üniversite statüsünü almasına rağmen, entegre eğitim-öğretim kurumu olma özelliğini korumuş ve Galatasaray Lisesi ile ona bağlı Ilkokul ve Rektörlüğe bağlı öğretim birimleri olarak tanımlanmıştır

Günümüzde Galatasaray Lisesi anadolu lisesi kategorisinde, eğitim dili Fransızca, Türkçe, İngilizce, İtalyanca ve Latince olan bir devlet lisesidir. Lise, Milli Eğitim Bakanlığı, Fransız Hükümeti ve Galatasaray Vakfı’nca resmen tanınmış bir kurumdur. Galatasaray Lisesi bünyesinde her biri otuz öğrenci kapasiteli 54 sınıf, iki multimedya merkezi, her biri kırk öğrenci kapasiteli iki resim atölyesi, iki müzik odası, biri 250, öbürü 350 öğrenci kapasiteli iki toplantı merkezi, 30 bilgisayarlı bir bilgisayar laboratuvarı, bir tenis kortu, üç jimnastik salonu, bir futbol sahası, 15 kişilik revir, 250 kişilik kız öğrenci yurdu, 675 kişilik erkek öğrenci yurdu, her biri 400 kişilik üç büyük yemekhane yer almaktadır.

Galatasaray Lisesi’ne neden gitmeliyim? sorusunun en keskin cevabını LGS Tercih robotu üzerinden verdiğimiz Galatasaray Lisesi resimlerini, başarılarını ve ayrıntıları okuyarak bulabilirsiniz.

Abone Ol:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap