Hangi Klimayı Almalıyım? En İyisi Hangisi?

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyisi Hangisi?

Hangi klima markası daha iyi? Hangi klima markası daha az yakıyor? En az yakan klima markası hangisi? En sağlam klima markası hangisi? En iyi soğutan ve ısıtan klima markaları.

Mevsim fark etmiyor, artık klimalar hayatımızın vazgeçilmez bir ürünü oldu. Siz de bir klima almak istiyorsunuz fakat hangi marka klima alacağınız konusunda kafanız karışık ya da alacağınız klimayı bir de internetten araştırayım dediniz. Bu yazıda, hangi klima markasının daha iyi olduğunu, hangi marka klimanın daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu ve hangi marka klimanın en iyi fiyata ve performansa sahip olduğunu araştırmalarımız sonucunda belirttim.

hangi-klima-daha-iyi
hangi klimayı almalıyım

Öncelikle klimaların bir kısmının belli özelliklerinin daha iyi olabileceğini belirterek yazıya başlangıç yapmak istiyorum. Ne demek istiyorum? Bazı klimaların ısıtma özelliği daha iyi oluyorken bazı klimalar da soğutma özelliği bakımından oldukça iyi performans gösterebiliyor. Her iki özellik bakımından performansı iyi olanlar da var elbet. (Hangi klima markasını almalıyım?)

Yukarıda belirttiğim gibi klimayı hangi amaçla alacağınız önemli. Bunun yanında klimayı hangi ilde kullanacağınız, klimayı hangi sıklıkla kullanacağınız, günde ortalama kaç saat kullanacağınız önemli faktörler arasında yer alıyor.

Klimayı az kullanacaksanız, ucuz bir klima alabilirsiniz. Fakat klimayı sürekli kullanacaksınız, klimadan hem ısıtma hem de soğutma özelliği bakımından iyi performans bekliyor ve aynı zamanda tasarruflu olmasını istiyorsanız -ki birçok kişi bunu ister- işte sizlere tasarruflu ve kaliteli klima markaları ve fiyatlarını sıralayacağız. Fiyatları pahalı gelebilir fakat unutmayın ki bu klimalar hem performans yönünden yüzünüzü güldürürken aynı zaman da elektriği az yakan klimalardır. Ucuz klimalar hem aynı performansı göstermeyecek hem de elektrik faturasını oldukça kabarık gösterecektir.

hangi-klimayi-almaliyim

Markaları sıralamadan önce son olarak Klima alırken nelere dikkat edilmelidir? Klima alırken neye dikkat edilmelidir? Klima seçiminde nelere dikkat edilir? sorularını incelemeye alalım:

 • Bence alacağınız klimanın en önemli özelliği A sınıfı bir klima olmasıdır ki, yüksek performans gösterirken az yakacak ve sizin ve cebinizin yüzünü güldürecektir.
 • İhtiyacınızın üstüne klima alıp gereksiz yere masraf etmeyin. Bunu da şu şekilde önleyebilirsiniz. Oda soğutma veya ısıtma üzerine bir de matematiksel bir hesap var, hesabınızı yapıp odanızın, iş yerinizin vb. alanlarının ihtiyacına yönelik klimayı alabilirsiniz.

Odanın metrekaresini 500 ile çarpacaksınız. Çıkan değer odanızı soğutmanız için ihtiyacınız olan btu değerini verecektir. Yani 25 metre karelik bir salonunuz varsa:

25 X 500 = 12.500 btu değerinde bir klima ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Çok uzattık gibi gelebilir fakat bunlar oldukça önemli bilgiler es geçilmeye gelmiyor. Hangi marka klima daha iyi? Hangi marka klima daha az yakıyor? En tasarruflu klima markası hangisi? Hangi marka klima almalıyım neden?

İnverter Klima aldığınızdan emin olun!

İnverter Klima Nedir?

İnverter klima eski tip klimalardan farklı olarak yeni teknolojiyle üretilmiş daha az elektrikle daha iyi performans sağlamanızı sağlayabilecek klimalara inverter klima denir.

Yukarıdaki ve aşağıdaki içerikle birlikte yorumları da eklersek şöyle bir liste çıkarabiliriz..

Hangi Klimayı Almalıyım?

 • Toshiba
 • Daikin
 • Mitsubishi

TOSHİBA klima nasıldır? İlk önereceğimiz klima markası: TOSHİBA – fiyat olarak biraz fazla gelebilir fakat A sınıfı bir TOSHİBA klima hem uzun ömürlü olacak hem de tasarruflu olacaktır. (En iyi klima markası hangisi?)

Daikin klima markası nasıldır? Araştırmalarımız esnasında kullanıcılardan olumlu not almış bir diğer klima markasının da Daikin olduğunu gördük.

Mitsubishi klima nasıldır? Kullanıcılardan olumlu yorumlar alan bir diğer tasarruflu ve dayanıklı klima markası da Mitsubishi inverter. Yüksek performans ve tasarruflu klima olarak kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Bunlar dışında;

Samsung, Arçelik, Demirdöküm gibi firmaların klimalarıyla ilgili pek olumlu bir kullanıcı yorumuyla karşılaşmadık.

NOT: Sizler de tecrübe ettiğiniz klima markalarını ve bu klima markalarının performanslarıyla ilgili yorum atarak klima almak isteyen arkadaşlarımızın fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

41 Yorum - "Hangi Klimayı Almalıyım? En İyisi Hangisi?"
  1. blank

   Merhaba,
   Klasik modellerden farklı olarak, ınverter klima enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlıyor. Elektrik frekansının değiştirilmesi ile kopresör devri ayarlanıp, ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör devir değişimiyle kapasite kontrolü düzgün yapılabiliyor. Elektrikten daha iyi tasarrufla daha iyi verim alabiliyorsunuz.

   Cevapla
 1. blank

  Ben ısıtma için bir kılima düşünüyorum Toshiba nasıl karar veremiyorum bide Toshiba in hangi serisi daha iyi bizim ev çok soğuk oluyor ondan isinirmi diye endiseliyim

  Cevapla
 2. blank

  MERHABA ARKADAŞLAR
  ARKADAŞLARIMLA KAFA KARIŞTIRAN YORUMLAR VAR BURDA

  DEMİRDÖKÜM KLİMA ALIN VE KLİMA DERDİNİZE SON VERİN

  TERİMLER YERDE SEVİSİ VAR
  ÇOK SESSİZ VE TASARRUFU

  Cevapla
 3. blank

  Merhaba
  Arkadaşlar size tavsiyem demirdöküm a5 inverter klima alın ses yok valla. Salonda a5 18 btu var
  Yatak odasında a5 12 btu var. Hiç kafa karıştırmaya gerek yok.

  Cevapla
  1. blank

   A5 18000 btu almayı düşünüyom yardımcı olurmusunuz ısıtma soğutma ses ve elektrik tüketimi hakkanda yardımcı olursanız sevinirim tşkrlr.

   Cevapla
 4. blank

  Arkadaşlar ben hem kış hemde yazın kullanacam elektirik masrafı ne kadar olur ve hangi marka klima önerir siniz bilgı verir misiniz

  Cevapla