Hangi Meyveler Hangi Mevsimde Yenir?

Hangi Meyveler Hangi Mevsimde Yenir?

Hangi Meyve hangi mevsimde yenir? Hangi meyve hangi mevsimde tüketilmeli? Hangi ayda hangi meyve yemeli? hangi mevsimde hangi meyve yenmeli? TIKLA öğren.

Her şey zamanında güzel! Evet bu söz tam da sebze ve meyveler için kullanılması gereken bir söz belki de. Artık günümüzde hormonsuz bir meyve ya da sebze bulmak oldukça zor. Hele ki mevsiminde yemediğimiz bir meyvenin organik olduğunu söylemek imkansız elbette. Peki sağlığımız için hangi meyveyi hangi mevsimde yememiz gerekiyor? Yazın hangi meyveler yenir? Kışın hangi meyve tüketilmelir? Sonbahar meyveleri hangileri? İlkbaharda hangi meyveleri yemeliyiz?

Daha önce tablolu haliyle hangi sebzelerin hangi mevsimde yendiğini burada detaylı bir şekilde anlatmıştık. Şimdi de hangi meyvelerin hangi mevsimde tüketilmesi gerektiğini bu sayfa üzerinden okuyabilirsiniz.

Aşağıda yer alan meyve – mevsim – ay tablosundan yararlanarak hangi mevsimde hangi meyveyi yemeniz gerektiğini ya da hangi ayda hangi meyve yenir, hangi meyve hangi ayda yetişir? sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda, Elma, armut, üzüm, muz, can erik, mürdüm erik, portakal, mandalina, dut, böğürtlen, kiraz, çilek, vişne, kızılcık, şeftali, ayva, nar, incir, greyfurt, limon, kestane, karpuz, kavun ve mısır gibi meyvelerin hangi ayda tüketilmesi gerektiğini, hangi mevsimde yenir olduğunu göreceksiniz. Sağlıklı günler.

Hangi Ayda Hangi Meyve Yenir Tablosu

Yukarıda yer alan meyvelerin hangi mevsimde özellikle hangi ayda tüketilmesi gerektiğine dikkat edersek sağlığımız için güzel bir adım atmış oluruz.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

TEPKİ VER - Yorum YAP.