Hangi Uçak Firması Daha iyi?

Hangi Uçak Firması Daha iyi?

Uçak artık hayatımıza iyice girdi diyebiliriz. Eskiden sadece havalarda ya da televizyonlarda görmeye alışık olduğumuz uçaklara binmek, deyim yerindeyse uçmak, otobüsle seyahat etmekten daha ucuz hale geldi.

Uçak bileti alacaksınız, hangi firmadan alacağınız konusunda aklınız mı karışık? Gerek kendi tecrübelerime dayanarak gerekse uçak yolcularının yorumlarına bakarak sizlere hangi uçak firmasının daha iyi hizmet sunduğu hakkında kişisel fikirler:

hangi-ucak-firmasi-daha-iyiBirçok uçak firması var bu gerçek, uçak seçimi yapacağınız zaman hangi uçak firmasıyla uçacağınızı seçmek için belli kriterleriniz olabilir. Söz gelimi, en ucuz seferleri olan uçak firması arıyorsanız, sun express fiyat konusunda benim en düşük biletleri bulabildiğim firmadır.

Hayır, fiyatın bir önemi yok servis hizmeti iyi olsun fiyatı ne olursa olsun diyorsanız, THY uçak sefer firması servis hizmetinin beğenildiği firma.

Hangi uçak firması daha ucuz? En ucuz uçak biletini nasıl alırım?

Genellikle uçak biletlerimi sun express’ten alıyorum. Tabi kendi sitesinden alıyorum daha ucuza geliyor. Google’e bilet al ile ilgili arama araçları yazdığımızda bilet almamızı sağlayacak güvenilir fakat fiyatta az da olsa farklı olan sitelere girebilirsiniz. Bileti alacağınız uçak firmasının kendi sitesinden almanız sizin için daha uygun olacaktır.

Uçakların bilet fiyatları haftalık, günlük hatta saat bazında değişikliklere uğrayabilmektedir. Eğer yapacağınız sefer net bir tarihte ise ne kadar önceden alırsanız biletiniz de o kadar ucuza gelecektir. Örneğin İzmir’den Adana’ya bilet alacaksınız. Bileti 2 ay öncesinden aldığınızda vergileri de dahil ortalama 45-55 lira gibi bir rakama denk gelecektir. 1 ay önce de alırsanız çok fazla bir fark olmaz. Fakat 1 hafta ve altında aldığınızda biraz daha pahalıya gelecektir elbette.

Ucuz uçak bileti eski uçaklar şeklinde yorumlar da bulunmakta.

En uygun uçak firması hangisi? yorum sizin…

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap