Hangi Ülkelerde Tatil Yapılmaz!

Hangi Ülkelerde Tatil Yapılmaz!

Daha önce tatil yapmayı düşünenler ya da ilerde yapmak isteyenler için burada hangi ülkeye tatile gitmeli? başlıklı bir yazı yazmıştık. Bu yazımızda görmeniz gereken ülkeleri ve buraların neden görülmesi gerektiği hakkında bilgilendirici yazılar yazdık. Bu yazımız ise tatile gitmemeniz gereken ülkelerle ilgili. Hangi ülkelerde tatile gitmemelisiniz? Bu yazımızı daha çok tatilcilerin güvenilirliğini sağlamakta yetersiz olabileceğini düşündüğümüz ülkeler ve bu ülkelerle ilgili analizlere ayırdık. İşte tatile gidilmeyecek ülkeler listesi:

irak-tatil

Şu sıralar, gidilmesi oldukça tehlikeli ülkelerin başında Suriye, Irak, İran gibi ülkeler yer almakta. Suriye’de malum bildiğimiz üzere tehlikeli bir atmosfer kol gezmekte. Irak ise güvenliğin hala sıkıntılı olduğu ülkelerden birisi. Güvenlik uzmanları bu ülkelere gidecek turistleri uyarıyor.

somali-korsan
Somalili Bir Korsan

 

Bir diğer ülke Afganistan, maalesef sürekli bombalı eylemlerle adını duyduğumuz bu ülkeyi ziyarete gidecekler de dikkat etmeleri konusunda uyarılmakta. (Tatile gidilmeyecek ülkeler)

Orta ve Güney Afrika ülkeleri de turistler için tehlike arz edebilmekte. Açlıkla mücadele eden halk ve bu konuda yetersiz kalan devletler. Yağmacılık, tecavüz insan ölümlerinin sık görüldüğü ülkeler. Kenya, Somali, Sudan, Burundi vb….

haiti-deprem
Haiti Depremi

 

Haiti, bu ülke de büyük sıkıntılar çekmekte. Fidye alabilmek adına kaçırma vakaları sık sık görülmekte. Sel ve deprem felaketleri yüzünden birçok insan mağdur oldu.

demokratik-kongo-cumhuriyeti-nasil

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, evet isminde hem demokratik ve hem de cumhuriyet işte böyle isimlerden ve ülkelerden korkmak gerek gerçekten. (Hangi ülkelerde tatil yapılmaz) Cumhuriyetlisini yaşıyoruz bir de demokratik olanı çok fazla gelir. Bölgenin doğu ve kuzeydoğu yakasında ekstra bir demokrasi hakim uzak durmak gerek.

nijerya-nasil

Nijerya yabancı turistlerin kaçırılma oranının yüksek olduğu bir ülke. Yapılan araştırma sonucu son 9 yılda Nijerya’da kaçırılan yabancı turist sayısı yaklaşık 250 kişi. (Tatil için sakıncalı ülkeler)

hindistan-nasil

Hindistan, bu ülke oldukça kalabalık ve toplu tecavüzler son zamanlarda insanın canını yakan cinsten duyulmaya başlandı. Özellikle Hindistan’a gidecek kişiler bir araştırma yaparsa seçimlerinde somut bir değişim yapabilirler. ( Dünyanın tatil için en tehlikeli ülkeleri)

Bu listeye ekleyebileceğimiz birçok ülke var isim olarak belirtiyorum:

Lübnan, Zimbabve bu ülkeleri de listeye ekleyebiliriz.

Yazıyı ülkemiz üzerinden yurt dışı tatili yapmak isteyenler için yazdığımız için Türkiye’yi eklemedik. Maalesef ülkemizde son zamanlarda yaşanan olaylar, cinayetler de ülkemize tatile gelecek insan sayısında haklı olarak bir düşüş meydana getirecektir.

Yazmış olduğumuz ülkeler için ya da listede yer alması gerektiğini düşündüğünüz ülkeler için de yorum atarak, tatile gitmek isteyenler için bir öneri ya da bilgilendirici bir paylaşım daha yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap