Hangi Ülkenin Neyi Meşhur?

Hangi Ülkenin Neyi Meşhur?

Hangi ülkede ne meşhur? Dünya genelinde baktığımızda Türkiye dünyada hangi özelliği ile tanınıyor? Diyarbakır’ın karpuzu misali… Hangi ülke nesi ile akıllarda kalıyor? Bakalım hangi ülke neyiyle dikkat çekiyor:

Bu konuya farklı yönleriyle yaklaşanlar bulunmakta. Hangisoru.com olarak biz de farklı bir yönüyle hangi ülkenin nesi meşhur diye baktık, işte sonuçlar:

turkiye-istanbul

Türkiye denince akıllara neler geliyor?

 Türkiye’de oldukça doğal güzellikler bulunmaktadır. Türkiye denilince yabancı ülke insanlarının aklına neler geliyor?

Belki garip gelebilir fakat, şiş kebap, en çok akla gelenlerden birisi. İstanbul en çok duyulan şehrimiz hiç kuşkusuz. Sonrasında Antalya – İzmir – Ankara gibi şehirler geliyor.

İstanbul, biber gazı, İstanbul Boğaz, eylem, tatil cenneti..  (Bu konuda fikir belirtenlerin yorumları pek de olumu değil açıkçası) Bu konuda yorumu daha çok size bıraktık.

Galatasaray, Hakan Şükür bir başka akıllarda kalan isimler.

almanya-denince-akla-gelenler

Almanya bize neyi hatırlatıyor?

Almanya denince akla neler geliyor? Almanlar dakik insanlardır. En çok bildiğimiz özellikleri budur sanırım. Düzenli bir çalışma sistemleri olduğu çok açık. Alman arabaları da bu yüzden oldukça tutulmaktadır. Volkswagen, Mercedes gibi dev araba firmaları Alman firmalarıdır. Dünya futbolunda parlayan bir ülke olarak son yılların başarılı milli takımına sahiptir. Almanya denince Hitler, nazi, führer gibi kavramlar da çağrışım yapabilmektedir.

fransa-denince-akla-gelenler

Fransa denince kafamızda neler canlanıyor?

Fransa denince akla gelenlerin başında hiç şüphesiz aşk şehri Paris gelmektedir. Paris’te bulunan ve burayla özdeşleşen Eyfel Kulesi de çokça bilinmektedir.  Zinedin Zidane da Fransız asıllı bir oyuncudur 🙂 Ermeni soykırımının reddedilmesinin bu ülkede suç olduğunu biliyor muydunuz? Paris şarabı da oldukça meşhurdur.. Romantizmin sembolleşmiş ülkesidir Fransa. (Fransa’nın en meşhur özellikleri)

Rusya denince akla gelenler

Rusya denince akla ilk gelenler?

Rusya Denince Akla neler geliyor? Birçoğumuz bu sorunun cevabını biliyoruz. Öncelikle aklımıza gelenlerden başlayalım bir şekilde. Moskova, St. Petersburg oldukça büyük ve kalabalık  şehirlerdir. Rusya, soğuğun, içkinin ve gece hayatının oldukça hareketli olduğu ülkelerden biridir. Rus votkası meşhurdur. Rusya dünyanın en güçlü doğal enerji kaynaklarına sahip, sınırları en geniş ülkesidir. Dünyaca ünlü, dünya klasikleri arasında yerini alan birçok yazar Rusya’dan çıkmıştır. (Rusya denince akla ilk gelenler?)

brezilya-denince-akla-gelenler

Brezilya ilk ne çağrıştırıyor?

Brezilya futbolun en yaygın oynandığı ülkedir belki de. Bu kadar başarılı futbolcunun buradan çıkması tesadüf değildir. Meşhur Rio Karnavalı da bu ülkede yapılmaktadır. Pele, Ronaldo gibi yıldızlar bu ülkenin futbolcularıdır. Kadınlarının güzelliği de göze çarpan başka bir özelliktir. (Hangi ülkenin neleri meşhur?)

hollanda-deyince-akla-gelenler

Hollanda denince akla ilk gelenler nelerdir?

Hollanda’nın inekleri bile meşhurdur, daha ne diyelim. Peyniri güzel, insanların fiziksel yapısı gelişmiş. Özellikle bayanlar dünya ortalamasının çok üstünde fiziksel bir yapıya sahiptirler. Portakal ile özdeşmişlerdir. Özgürlükler ülkesi olarak görülmektedir. Eşcinsellerin evlenebildiği ender ülkelerdendir ve bu evliliği 2011’de kabul ederek ilk uygulayan ülke olmuştur. Galatasaray’ın oyuncusu Wesley Sneijder bu ülkenin oyuncusudur. Gece hayatı oldukça hareketli, esrar-eroin tüketimi tavan yapmış bir ülkedir. Red light district, marihuana, turuncu, lezbiyen, eşcinsel, portakal, lale, dam meydanı bu kavramlar Hollanda ile özdeşleşmiştir. Tabi David’in o turuncu gözlüğünü unutmadık…

NOT: Listede görmek istediğiniz ülkelerin ve özelliklerini, yorumlar aracılığı ile listede yer almasını sağlayabilirsiniz.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

1 Yorum - "Hangi Ülkenin Neyi Meşhur?"