İl Dışı Öğretmen Atamaları için Yapılacak İşlemler Nelerdir?

14 Temmuz 2016 Öğretmen, Haberler
İl Dışı Öğretmen Atamaları için Yapılacak İşlemler Nelerdir?

İl dışı atamalarda yapılması gereken bazı işlemler mevcuttur. Bu işlemlerin bir kısmı okul idaresi tarafından yapılırken bir kısmı bulunduğunuz yerin milli eğitim müdürlüğünce yapılmaktadır. Bunlarla birlikte sizlerin de bu işlemlerin tamamlanabilmesi için yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Yolluğun hazırlanması vb.

İl dışı öğretmen atamaları sırasında hangi işlemler yapılmalıdır? Yolluk nasıl hazırlanır? Öğretmen atamalarında yolluk ve ilişik kesme işlemleri.

Görevden Ayrılma ve İlişik Kesme İşlemleri

Ataması yapılan öğretmenlerin yapacağı işlemler:

1. Kararnameniz okula gelecek (il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünden elden alınabilir.)

2. Ayrıldığınız okul görevden ayrılma yazınızı yazacak.

3. Ayrıldığınız okul 4 adet Personel Nakil Bildirimi düzenleyecek:

a) Uzman öğretmenseniz personel nakil bildirimine kariyer basamağı olarak işletmeyi unutmayınız.

b) Personel Nakil Bildirimlerini ayrıldığınız Okul Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğünden bir yetkili ve Mal Müdürlüğünden bir yetkili imzalayıp mühürleyecek.

c) Personel Nakil Bildirimlerinden birer nüsha ayrıldığınız okul müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mal Müdürlüğüne ve göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim edilecek.

4. Ayrıldığınız okul müdürü isterse şahsi dosyanızı bir üst yazıyla birlikte imza karşılığı, göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim etmek üzere size teslim edebilir. Ya da 15 gün içinde göreve başlayacağınız okula iadeli taahhütlü göndermek zorundadır, göreve başlayacağınız okulun Şahsi Dosya İsteme Yazısı yazması şart değildir.

5. Yolluklarınızı ayrıldığınız okuldan almayı tercih edin. Bildiğim kadarıyla ve değişmediyse, yolluğunuzu ayrıldığınız okuldan alırsanız hemen ödeme yapılıyormuş, göreve başlayacağınız okuldan almak isterseniz ödeneği farklı olduğundan ödenek istenmesi gerekiyormuş ve gecikme yaşanabiliyormuş.

6. Ayrıldığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap çıkışınızı yaptırınız.

7. Yeni okulunuzdan maaş hesabı için bilgi alarak ilgili şubeden hesap açma işlemlerini yaptırın.

8. Personel Nakil Bildiriminin bir nüshası ve size teslim edildiyse şahsi dosyanızla birlikte yeni okulunuzda görevinize başlayın.

9. Göreve başladığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap girişinizi yaptırmayı unutmayınız.

Hayırlı Olsun. (Bu sıralamada yapılan işlemler Zeki Uslu’nun yazısından alınmıştır.)

Peki il dışı atamalarda ilişik kesme için belirli bir süre mevcut mudur? Yaz tatili süresince bir süre olmayıp okul başlayınca görev yerinde olmanız yeterli olacaktır. Yani yazın atamanız çıktı diyelim, ilişkiyi kesmeniz gerekmiyor. Yahut keserseniz de 15 gün içinde atamanızın çıktığı okulda göreve başlıyorsunuz.

Benzer Blog Yazıları

MEB İl Dışı açık 2011 ve 2012 Karşılaştırma
Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 2020
20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Haberi!
Okullarda Sınavlar Ne Zaman Yapılacak? Nasıl Yapılacak?
Lise sınav takvimi 2021 MEB tarafından yayınlandı! Lise sınavları ne zaman yapılacak?
Öğretmen Seminerleri Ne Zaman Yapılacak? Uzaktan mı Yüz Yüze mi Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.