İş Garantili Lise

2 Ağustos 2012 Öğretmen, Haberler

Günümüzde üniversite mezunları işsiz gezerken, üniversitenin artık iş imkanı yaratmada yetersizliği günden güne artarken, Ankara’da açılan bir lise %100 iş sloganıyla harekete geçti.

Günümüzde üniversiteden mezun olduktan sonra bile iş bulmak çok zorken Ankara’da açılan bir lise öğrencilerine iş garantisi veriyor.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren AnkaraSanayi Odası (ASO) Ankara’da ASO Teknik Meslek Koleji öğrenime açtı. ‘Yüzde 100 Burs, Yüzde 100 İş’ sloganıyla yola çıkan kolej hakkında bilgi veren ASO Başkanı Nurettin Özdebir,  işe girmek için AB uyum prosedürleri gereğince Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sertifikalandırma yapılacağını belirterek, yetiştirdiğimiz öğrenciler bu yeterlilik düzeyinde olacak. Bu da iş garantisi anlamına geliyor” dedi.

OSB’lerde açılacak teknik ve meslek lisesi öğrencileri için devlet desteğinin yolunun açıldığını anlatan Özdebir şöyle devam etti: “OSB’lerde özel okul statüsünde açılacak mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim görecek her bir öğrenci için, resmi okullarda öğrenim gören bir öğrencinin okul türüne göre devlete maliyetinin 1,5 katını geçmemek üzere eğitim ve öğretim desteği sağlanabilecek.”

Yabancı dil ağırlıklı

Okulda, öğrencilere iyi bir yabancı dil eğitimi vereceklerine dikkat çeken Özdebir, öğrencilerine Ankara’nın en iyi işletmelerinde staj imkanı sağlayacaklarını ve her öğrencinin istediği bir proje konusunda çalışma imkanı verileceğini söyledi.

Bugün

Benzer İçerikler

Lise sınav takvimi 2021 MEB tarafından yayınlandı! Lise sınavları ne zaman yapılacak?
Ziya Selçuk Aselsan Meslek Lisesi’ni Ziyaret Etti!
Elazığ’da Yarın Okullar Açılıyor!
Lise Sonda Ders İşlenmeyecek!
Türkiye Dünyada İngilizcede 32. Sırada
ÖSYM TYT Örnek Soru Kitapçığı Yayınlandı!
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör