İstanbul’da bugün de okullar tatil edildi

İstanbul’da bugün de okullar tatil edildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da bugün de etkili olan kar yağışı sebebiyle okulların bir gün süreyle daha tatil edildiğini sosyal medya hesabından da duyurdu.

Yerlikaya’nın yazılı açıklaması şu şekilde:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığımız son verilere göre; Salı ilimizde hava durumunun; ‘Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, yerel olarak kuvvetli (5-20 cm) kar sağanakları şeklinde etkili olması bekleniyor. 17 Şubat 2021 Çarşamba günü ilimizde hava durumunun; “Parçalı ve çok bulutlu, Avrupa yakasında öğle, Anadolu yakasında akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçmesi, Anadolu yakasında yerel olmak üzere öğle saatlerine kadar kuvvetli olması’ beklenmektedir”

Normal şartlarda öğrenciler arasında büyük sevince sebep olan ve sosyal medya gündemine oturan bu haber büyük bir kesmin canlı ders alması sebebiyle pek yankı bulmadı.

” YÜZ YÜZE EĞİTİM FAALİYETLERİNE ÇARŞAMBA GÜNÜ BİR GÜN SÜREYLE ARA VERİLMİŞTİR”

“Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine Çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir”

“MALÛL VE ENGELLİLER İLE HAMİLLELERE İDARİ İZİN”

“Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.  İlimizi etkileyen olumsuz hava şartları nedeniyle ilgili kurumlarımızın ekipleri 24 saat esasıyla görev yapmaya devam ediyor. Sizlerden, kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı bekliyoruz”

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap