Kamu Çalışanlarına Yurt Dışı Yasağı mı Geldi?

19 Temmuz 2016 Öğretmen, Haberler
Kamu Çalışanlarına Yurt Dışı Yasağı mı Geldi?

Kamu çalışanlarına yurt dışı yasağı mı geldi? Yeşil ve gri pasaport sahiplerinin yurt dışı kriziyle ilgili yaşadıkları olay haberimizde.

Hizmet pasaportu olarak adlandırılan ve devlet memurlarına, ailelerine verilen yeşil, görevlilerin kullandığı gri pasaportlarla Atatürk Havalimanı’nda bugün sabah saatlerinden itibaren yeşil ve gri pasaport sahipleri işlem yaptıramadı. KKTC’ye kimlikle gitmek isteyen yolcularda edinilen bilgiye göre bir merkezden alınan talimatla çıkış yapabiliyor.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali pasaport polisleri aldıkları talimatla kamu görevlileri ve ailelerinin alabildiği yeşil pasaport ile resmi vazifeyle görevlendirilen kişilerin alabildiği gri pasaport sahiplerinin yurtdışına çıkışlarını bekletmeye başladı.

Devlet memurları, konsolosluk çalışanları, akademisyen ve sporcular uçamadıkları için saatlerce kuyrukta bekledi ve uçaklarını kaçırdılar. Saatlerce bekleyenler basın mensuplarına yaşadıklarını şikayet ettiler. Bu arada Atatürk Havalimanı’nda uzun pasaport kuyrukları oluştu.

Benzer Blog Yazıları

MEB Koronavirüs Nedeniyle Yurt Dışı Açık Öğretim Sınavlarını Erteledi
KESK’ten Kamu Emekçileri Zammına Tepki Geldi!
Şimşek: “Kesinlikle Memurlara Yeşil Pasaport Verilmemesi Lazım”
İstanbul’a Giriş Çıkış Yasağı Ne Zaman Bitiyor?
MEB İl Dışı açık 2011 ve 2012 Karşılaştırma
Yusuf Tekin’den 2. İl Dışı Atama Sorusuna Cevap!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.