Kanı ile Can Veren Öğretmenlerim

Öğretmenlik kutsaliyeti olan mesleklerin başında gelmektedir.Her peygamberin farklı bir mesleğinin olması ile birlikte hepsinin ortak mesleği öğretmenliktir.

Öğretmenliğin böylesine ulvi bir dayanağının yanı sıra gelecek nesillerin yetiştirilmesinde ve ülkenin bekasında da rolü büyüktür.

Ve mesleklerin en fazla özveri isteyen ,insanla uğraşmanın bu denli zorluklarının yaşandığı,kimi zaman insanin ailesinin dahi katlanmadığı durumlarına katlanan asil ve yüce şahsiyetli öğretmenlerimiz haklarınızı ödeyemeyiz.Ah birde kıymetiniz bilinse ,derdinizden anlansa…

Birde bu kutsal mesleği yapmak için yıllarını vermiş ,gönüllerini benliklerini bu işe adamış,yıllarını bu uğurda adamış canlar ,atanmayan öğretmenlerimiz,en az kadrosuna kavuşmuş öğretmenler kadar eğitime,öğretime,mesleğine aşık en az bir asker kadar vatanına sadık ve ülkesinin geleceği için çarpan yüreklerleri ile gün geçtikçe atanma ümidi ile yanlışlıkların düzeltilmesi için uğraşan didinen cesur yürekli,küçük bedenlerde büyük yürekler taşıyan,haksızlığın karşısında susmayan,herne şart da olursa olsun önce ülkem diyen eğitimin neferleri ,geleceğin eserlerinin mimarları ve adayları ,atanmayan öğretmenlerimiz.

Kendi derdini unutup milletinin derdine düşen ‘ evet ben mağdurum ama,ülkem için milletim için neler yapabilirim’ diyen asil neferler.

Teknik öğretmenlerin öncülüğünde başlayan 81 ile yayılan hergün yeni bir ilde yeni bir ilçede organize olarak ülkemizin herköşesine ulaşmaya çalışan yüce gönüllü insanlar var bende burada onların bu organizasyonundan sizleri haberdar etmek istedim.

” Teknik Eğitim Kan Ağlıyor ,Kanı ile Can Veriyor ” ve ” Bir Damla Bir Umut ” sloganları ile yola çıkab bu cesur yürekli dostlarımız ülke genelinde başlattıkları bu organizasyonla şimdiden yüzlerce ihtiyaç sahibi hastaya kızılay aracılığı ile kan bağışı yaparak onların yaşamlarına devam etmelerinde sebep oldular ve olmaya devam ediyorlar.

Bizlerinde yapması gereken bu arkadaşlarımızı tebrik etmek,onlara destek olmaktır.

Atanmamış ,atanmış,öğretmen, ya da farklı bir meslek erbabı olmamız hiç önemli değil önemli olan bu güzel olayda onlarla birlikte olmak ve onlara bu konuda destek olmak.

Birçok mağduriyeti yaşayan,atanmamış öğretmenlerimizin kendi çabaları ile oluşturdukları ve maaliyetlerini kendi bütçeleri ile karşılamaya çalıştıkları bu organizasyonlara en azından katılım gerçekleştirerek hem onların bu organizasyonuna hemde onların şahsında yaptıkları bu organizasyon ile milletimize olan borcumuzu ödeyebiliriz.

Paylaşımları takip edebileceğiniz linkler : https://www.facebook.com/TeknikOgretmenler1?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/623585981027554kn

Değerli dostlar sevgili canlar lütfen sizde bu organizasyonları https://www.facebook.com/groups/623585981027554/ isimli gruptan ya da facebook da Teknik Eğitim Kanı İle Can Veriyor diye aratarak gruba dahil olunuz ve grubun faaliyetlerine bulunduğunuz ilde destek olunuz.

Bu kan verme organizasyonu ile hem kendi sağlığınıza katkınız hem bu yüce yürekli insanlara bir desteğiniz olsun.

Kalın sağlıcakla , Bölüm ayırımı yok hepimiz öğretmeniz ve öncesinde hepimiz insanız o kanı bekleyen biz de olabilirdik ailemizden biri de.

Benzer İçerikler

Performans Notu Otomatik Veren Program 2019
Facebook Video İzleme Virüsünü Kaldırma
Destek Eğitim Ders Programı ve Belgeler Listesi
Kendi Hikayemi Yazıyorum Projesi
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör