Kayseri’de YGS Eylemi

Kayseri’de YGS Eylemi

Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bir grup öğrenci. YGS’nin yüzünden gerçekleşen intiharları protesto etti. Bir süre oturma eylemi yapan sınavı pankartlarla protesto eden grup sınavın öğrencilere etkisinin çok fazla olduğunu ve bu yüzden gerçekleşen ölümlere dikkat çekti.

Öğrenciler, bir süre ‘YGS’ye hayır, parasız eğitim’, ‘YGS can almaya devam ediyor’, ‘YGS gençleri öldürüyor’ sloganları attı.

Üzerlerine temsili kefen giyen 4 öğrenci de eylem yapan grubun önünde yere oturdu.

Öğrenciler adına konuşan ve Emek Gençliği Kayseri il yöneticisi olduğunu söyleyen Utku Yağan, YGS steris nedeniyle bu yıl 3 öğrencinin öldüğünü söyleyerek, “Damla, Tuba ve Hakan arkadaşlarımız sınav sistemi yüzünden canlarından oldu. Hiçbir şekilde eşit olmayan ve adaletsizliğe dayanan, parası olanın, özel liselerde, butik dersanelerde hazırladığı bir sınavda elenmek istemiyoruz. Bizi dersanelere mahkum etmek istiyorlar” dedi. Utku Yağan, liselerde saç, sakal ve kıyafetlerin özenle kontrol edildiğini, meslek liselerinde ise öğrencilerin ucuz işgücü olarak görüldüğünü savundu. Lise öğrencileri, yapılan basın açıklamasından sonra dağıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Öğrenci eylem yapan grubun önünde temsilen kefen giyerek oturma eylemi yaptı.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

TEPKİ VER - Yorum YAP.