Kırmızı Ay Tutulması Ne Zaman Olacak? Hangi Ülke Görecek?

Kırmızı Ay Tutulması Ne Zaman Olacak? Hangi Ülke Görecek?

“Kanlı Ay Tutulması” 4 Nisan 2015 tarihinde yani bugün olacak. Peki Kanlı Ay Tutulması saat kaçta olacak? Güneş tutulması hangi ülkelerden izlenebilecek? Kırmızı Ay Tutulması ilk olarak saat kaçta başlayacak? Türkiye’den saat kaçta izlenebilecek?

Geçtiğimiz günler de Güneş Tutulması yaşanmıştı. Henüz üstünden kısa bir süre geçtikten sonra şimdi de sırada Kanlı Ay Tutulması var…

Kanlı Ay Tutulması nedir? Kanlı Ay Tutulması en fazla hangi burçları etkileyecek?

Terazi burcu zamanında göreceğimiz Kanlı Ay Tutulması en fazla ikizler, kova ve terazi burçlarını etkileyecek.

Kanlı Ay Tutulması ne zaman?

Kanlı Ay Tutulması ilk olarak 15.00’te başlayacak fakat Türkiye üzerinden tutulmayı izleyecek olan vatandaşlar saat 16.58’te bu tutulmayı izleyebilecek.

Kanlı Ay Tutulması Hangi ülkelerden izlenebilecek?

Doğu Asya, Yeni Zelanda,  Pasifik, Batı ve Kuzey Amerika ülkeleri ile Avustralya ülkerinde bu tutulma tam olarak izlenebilirken. Türkiye üzerinden ayın sadece kızıllaşmış hali görülebilecek.

Ay neden mavi, sarı, mor değil de kırmızı rengini alarak Kırmızı Ay Tutulması adını alıyor?

Ay dünyanın gölgesine girip dünyanın gölgesinin kırmızı tonlarını yansıttığı için Kırmızı Ay Tutulması adını alıyor özellikle vampir filmlerinde sık sık duyup gördüğümüz Blood Moon adını alıyor.

Kırmızı Ay Tutulması ne kadar sürecek?

Kırmızı Ay Tutulması (Blood Moon) yaklaşık beş dakika kadar sürecek. 2014 – 2015 seneleri arasında toplamda 4 kez Kırmızı Ay Tutulması olacak ve bu üçüncüsü olacak.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap