Korsenin Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Korsenin Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Korse kullanımı özellikle bayanlar arasında yoğun olarak görülmektedir. Peki korse kullanmalı mıyız? Korsenin faydaları nelerdir? Korsenin sağlığımıza faydası ya da zararı nelerdir? Korsenin zararları nelerdir? Korse nasıl kullanılır? Korse zayıflatır mı? Özellikle bayanların merak ettiği sorulara cevaplar verdik.

Korsenin Zararları ve Faydaları

Kilosundan şikayetçi, zayıflamak isteyen bayanların alternatif çözüm yöntemlerinden birisi de korsedir. Vücudun farklı bölgeleri için kullanılan çeşitli korse türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında yaygın olarak kullanılanlar: sporcuların kullandığı korseler, erkeklerin kullandığı korseler, elbiseler için kullanılan korseler, parafinli korseler, kalça dikleştirici korseler, bel için kullanılan korseler, doğum sonrası kullanılan korseler vb… Şimdi korselerin faydalarına ve zararlarına bakalım.

korsenin faydalari
Korsenin Faydaları

Korsenin Faydaları

  • Sporcuların kullandığı spor korseleri, sakatlanmayı önler.
  • Korseler terlemede etkilidir, böylelikle zayıflatıcıdır.
  • Hamilelikten sonra karın bölgesinin toparlanmasında etkilidir.
  • Bel ağrılarında, fıtıkta,
  • Göbek fıtığında,
  • Vücudun derli toplu görünmesinde,

Korse etkilidir.

Korsenin Zararları

  • Korsenin uzun kullanılmasından dolayı görülen terleme mantara yol açabilir.
  • Vücut yapısına uygun olmayan korse kullanımı vücut yapısını bozabilir.
  • Terlemeye yol açan korseler vücudun nefes almasını engeller.
  • Sürekli korse takmak zararlıdır. Vücudu boğar, vücudun nefes almasını engeller. Sürekli korse kullanmamaya dikkat edin.

Korse Nasıl Takılır? Korse Nasıl Kullanılır?

Yukarıda korse takmanın zararları kısmında da belirttiğimiz gibi, takacağınız korsede ilk olarak uymanız gereken kural korsenin vücut yapınıza uygun bir korse olmasıdır. Beden ölçünüzle uyumlu bir korse takmalısınız. Vücudunuzda korse takmak istediğiniz yerle korsenin uyumlu olması gerekmektedir. Yani göbek ve çevresini toparlamak, buradaki yağları eritmek istiyorsanız, bunun için de korse takacaksanız, takacağınız korse göbek ve çevresi için tasarlanmış ve göbek bedeninize uygun bir korse olmalıdır.

Korse Zayıflatır mı?

Vücut yapısına uygun korse kullanımı zayıflamada etkilidir. Yalnız korse zayıflamak için tek başına yeterli bir yöntem değildir. Korse, zayıflamada tek yöntem değil de yardımcı bir yöntem olarak kullanılabilir. Korse giymenin zayıflamadaki etkisini arttırmak için bol su tüketilmesi faydalı olacaktır.

ABONE OL:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap