KPSS Puanının Geçerlilik Süresi Değişti! Kaç Yıl Oldu?

KPSS Puanının Geçerlilik Süresi Değişti! Kaç Yıl Oldu?

KPSS puanının geçerlilik süresi kaç yıl oldu? 2018 KPSS puanı kaç yıl geçerli olacak? KPSS puanının geçerlilik süresi kaç yıla çıkarıldı? Ayrıntıları oku.

KPSS’ye yeni bir düzenleme daha geldi. Yapılan bu düzenlemeyle aslında eski haline gelen KPSS puanı geçerlilik süresi tekrardan 2 yıla çıkarıldı. KPSS puanının geçerlilik süresi böylelikle 2 yıl olmuş oldu. Adaylar KPSS’den aldığı puanı 2 sene kullanabilecek. Diğer bir deyişle 2 atama dönemi boyunca kullanabilecek diyebiliriz. Konuyla ilgili ayrıntılar:

Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanan düzenlemeye göre, öğretmen adaylarının KPSS´de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin 1 yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı.

Değiştirilen madde: “Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.”

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. maddesi:

“Madde 11 – KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap