Kürtçe Matematik Kitabı Yayınlandı!

Kürtçe Matematik Kitabı Yayınlandı!

Diyarbakır’da düzenlenen 3. TÜYAP Kitap fuarında sergilenen Kürtçe Matematik kitabı Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Yusuf Soyvural tarafından hazırlandı.

İlk Kürtçe matematik kitabı olma özelliğini taşıyan “Matematîk’a Kurdî” fuarda yoğun ilgi gördü.

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) yönelik hazırlanan ‘Matematîk’a Kurdî’ fuarda sergileniyor.

Kitabı hazırlamaya 2003 yılında başladığını anlatan Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yusuf Soyvural, üniversitenin desteğiyle kitabı tamamladığını belirtti. 600 sayfadan oluşan kitabı fuara yetiştirmeye çalıştığını belirten Soyvural, “Bununla ilgili üniversitenin çok desteği oldu.” dedi.

VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Kitaba Hakkarili vatandaşların da teveccüh gösterdiğine vurgu yapan Soyvural, özel dershanelerde yıllarca çalıştığını belirterek, tecrübeleriyle birlikte YGS’ye hazırlık kitabını yazdığını ifade etti. Soyvural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim hazırladığım kitap, konu anlatımlı, soru çözmeye yönelik olup, ilköğretim düzeyine hitap ediyor. Kitapta, örnek sorular ve çözümleri de var. İlk etapta bin kitap bastık. Bunlardan bir bölümünü fuarda sergiliyoruz. Hakkarili vatandaşlar da kitabın çıkmasından çok memnun oldu. Vatandaşlar fuar boyunca sergilediğimiz kitaplara ilgi gösteriyor.”

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.