Güncel Eğitim Siteniz

LGS Aralık Ayı Örnek Sorular MEB PDF 2020

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020 LGS aralık ayı örnek sorularını yayımladı.

2020 LGS Aralık Ayı Örnek Soruları MEB

MEB tarafından her ay yayınlanan LGS Örnek soruları aralık ayı için de yayınlandı. Yukarıdaki bağlantılar üzerinden MEB aralık ayı LGS sayısal ve sözel soruları ile cevaplarını pdf formatında hemen indirebilirsiniz.

LGS örnek soruları öğrenciler ve öğretmenlerimiz için sınav öncesinde sınava hazırlık amacıyla MEB tarafından oluşturulan komisyonca hazırlanmaktadır.

Bu sorular sınav öncesinde öğrenciler için birinci elden kaynak olarak sayılmakta ve milyonu aşan sınava hazırlanan öğrencilerimiz bu deneme sınavlarını LGS’ye girmeden önce mutlaka çözmelidirler.

Özellikle kurslarda en çok aranan kaynaklardan birisi olan LGS örnek soruları MEB tarafından özenle hazırlanmakta ve sınava uyumlu sorulardan oluşmaktadır.

Soru sayısı LGS’de çıkan sorulardan az olan örnek sorularda amaç öğrencilerimize ve eğitimcilerimize çıkabilecek soru tarzlarını, yeni sınav sisteminin soru türlerini ve soru şekillerini yansıtabilmek onlara sınava hazırlıkta yol gösterebilmektir.

Sınav iki ayrı dosyada hazırlanmakta ve MEB tarafından http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde her ayın sonunda doğru o ayın örnek LGS soruları ve cevapları paylaşılmaktadır.

LGS örnek soruları sayısal ve sözel bölüm olarak ayrı ayrı hazırlanmakta ve iki ayrı bağlantı ile MEB ölçme ve değerlendirme merkezi tarafından paylaşılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku