LGS Puan Hesaplama 2020 MEB

LGS Puan Hesaplama

Doğru Yanlış Net
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
Yabancı Dil (10)
Din Kültürü ve Ahlak Bil. (10)
T.C. İnk. Tar. ve Atatürk. (10)

2019 LGS MEB Resmi Sonuçlarıyla – HangiSoru.com LGS Puan Hesaplama Robotu Sonuçlarının Karşılaştırması her şey ortada 🙂

LGS Puanı Netlere Göre MEB Resmi Sonuç Belgesi
HangiSoru.com LGS Puan Hesaplama Netlere Göre Puanlar

LGS Puan Hesaplama robotumuz ile MEB ile %100 doğru sonuçları alabilirsiniz. MEB ile %100 uyumlu olarak hazırlanmış LGS sınavı puan hesaplama robotumuz e-okul verileriyle birebir uyumludur. 2020 LGS Puan hesaplama online. Puan hesaplama motoru MEB verileri ile hazırlanarak oluşturulmuştur. 8. sınıf sınav puanı hesaplama robotu ile birlikte LGS puan hesaplama 2020 formülü ve ile puan hesaplama motoru üzerinden doğru ve yanlışlarınızı girerek LGS sınav puanınızı hemen hesaplayabilirsiniz. Lise giriş sınavı puan hesaplama formülü MEB güncel hesap formülü üzerinden hazırlanmıştır. Lise giriş sınavı puan hesaplama sistemimiz 2020 LGS sınavına uygun olarak bir önceki sınav verileri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sınavla alan okullar için hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan bu sistem için hazırladığımız puan robotu güncel verilerle düzenlenmiştir.

LGS puan hesaplama 2020 ile birlikte lgs yüzdelik diliminizi de görebileceğiniz lgs tercih robotuna ulaşabilirsiniz. LGS puan hesaplama ve yüzdelik dilim.

Lise Giriş Sınavı (LGS) TEOG’dan sonra gelen yeni sistemin yeni adı. LGS 2018 ile 8. Sınıf öğrencilerinin hayatına girdi. 2020 yılında yine LGS ile yola devam edeceğiz. Peki LGS ile gelen değişiklikler neler? Lise giriş sınavı (LGS) hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenebilir ve LGS puan hesaplamanızı buradan yapabilirsiniz. Bu yazımızda merkezi sınavı puan hesaplama / lgs puan öğrenme aramalarınıza %100 yanıt vermeye çalıştık. Ayrıca LGS sınav sistemi hakkında bilmeniz gereken önemli bilgilere yer verdik.

2020 Lise Giriş Sınavı Puan ve yüzdelik dilim hesaplama robotumuzu tasarlarken din kültürü ve yabancı dil derslerinden muaf olan öğrencilerimizi unutmadık. Herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerimiz kutucuğu ya da kutucukları işaretleyerek puanını kendisine göre yapabilmektedir.

LGS yüzdelik dilim hesaplama 2020

2020 LGS’de Hangi Dersler Var?

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil dersleri bulunmaktadır. Bu derslere ait soru sayısı değişmektedir. Aşağıda soru sayılarını belirttik.

2020 LGS’de hangi derslerden kaç soru çıkıyor?

Puan Hesaplama robotunda belirttiğimiz üzere Türkçe, Matematik ve fen bilimleri derslerinden 20 soru; inkılap tarihi, din kültürü ve İngilizce (yabancı dil) derslerinden 10’a soru sorulmaktadır.

2020 LGS puan hesaplama nasıl yapılır? LGS Formülü

Yeni sistemde basit gibi görünse de farklı fonksiyonları barındırmaktadır. Temel olarak aşağıdaki formül üzerinden LGS puanı hesaplanmaktadır. Formül MEB tarafından LGS kılavuzunda hesaplama için verilen formüldür. Sitemizde yer alan Lise Giriş Sınavı olan LGS için hazırlanmış tüm hesaplamalar MEB’in en güncel puan hesaplama formülüne göre hazırlanarak sizlere sunulmuştur.

İngilizce ya da Din Kültürü derslerinden birinden ya da ikisinden muaf olan öğrencilerin LGS puan hesaplaması muaf olduğu dersler hesaba katılarak yapılmıştır ki Hangisoru.com 8. sınıf LGS sınav puanı hesaplama robotunda da muaf olduğunuz dersleri seçerek hesaplama işlemini sorunsuz ve MEB sonuçlarıyla birebir sonucu alacak şekilde yapabilirsiniz.

2020 LGS Ne Zaman?

2020 LGS 6 Haziran’da yapılacak.

2020 LGS’de 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?

Daha önce TEOG’da 3 yanlış 1 doğruyu götürmüyordu fakat yeni sistemle birlikte özellikle zor olması gerektiğinden dolayı 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Örneğin Matematik testinde toplam 20 soru var ve matematikten 14 doğru 6 yanlış yaptınız, matematik netiniz yaptığınız 6 yanlışa karşılık 12 olacaktır. Yani yaptığınız her yanlışın LGS puan hesaplamanızı etkileyeceğini bilmeli ve soruları dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Birden fazla cevap işaretlenmesi durumunda ne olur?

Cevap optik formunda bir soru için işaretlediğiniz birden fazla şık olması durumunda cevabınız yanlış olarak değerlendirilecektir. (2020 LGS Puan Motoru – hangisoru.com)

2020 LGS’de sınav süresi kaç dk?

LGS Puan Hesaplama 2020

İlk yapılacak sınav sözel bölüm sorularıdır ve bu bölümden toplamda 50 soru sorulmakta 50 soruya karşılık 75 dakika süre verilmektedir.

İkinci bölüm sayısal bölümdür (matematik, fen bilimleri) bu bölümde toplamda 40 soru sorulmakta ve 40 soruya karşılık 80 dakika süre verilmektedir.

LGS’de 1. ve 2. Oturumda toplamda 90 soru sorulmakta ve buna karşılık 135 dakika süre verilmektedir. Ortalamayı düşünürsek LGS’de soru başına düşen süre 1,5 dakikadır.

LGS sabah kaçta başlıyor ne zaman bitiyor?

LGS 1. Oturumu (sözel oturum) sabah 9.30’da başlıyor. Sonrasında ufak bir aradan sonra 2. Oturum için yerlerimizi alıyoruz.

LGS 2. Oturumu (sayısal oturum) 11.30’da başlıyor.

 #  Sınava girebilmek için hangi belgelerin yanımızda olması lazım?

Sınava giriş esnasında kontrol olacağından ve bu kontrollerin sınav öncesi gerektiği zamanda tamamlanması gerektiği için en geç 09.00’da sınav yerinde olunması gerekmektedir.

Sınava alınabilmemiz için yanımızda, sınav giriş belgesi ile geçerli bir kimlik belgesinin olması gerekmektedir.

 #  Geçerli kimlik belgeleri nelerdir?

T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi…

Belgelerle birlikte yanımıza sıkıntı yaşamamak adına en azından 2 adet kurşun kalem, açacak ve silme işlemlerinde bizi sıkıntıya sokmayacak silgi olması gerekiyor. . (2020 LGS Sınavı Puan Hesaplama – www.hangisoru.com )

Önemli: Geçerli kimlik belgelerinden birini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmamaktadır.

2020 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 LGS sınav sonuçları Haziran’ın son haftasında açıklanacaktır. LGS 2020 takvimi açıklanır açıklanmaz bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

LGS 2020 sonuç ekranına da buradan ulaşabileceksiniz.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap

220 Yorum - "LGS Puan Hesaplama 2020 MEB"

  1. Pendik İto Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Lisesinin kontenjanı geçen yıl 120 kişi iken bu yıl 90 kişiye düşmüş. Yüzde 10 luk dilimle girilebilir mi?

    Cevapla