LGS Puan Hesaplama

LGS Puan Hesaplama

LGS Puan Hesaplama robotumuz ile MEB ile %100 doğru sonuçları alabilirsiniz. LGS puan hesaplama robotumuz e-okul verileriyle birebir uyumludur. 2019 LGS Puan hesaplama online. LGS Puan Hesaplama MEB verileri ile hazırlanarak oluşturulmuştur. 8. sınıf LGS puan hesaplama robotu ile birlikte LGS puan hesaplama 2019 formülü ve ile puan hesaplama motoru üzerinden doğru ve yanlışlarınızı girerek LGS sınav puanınızı hemen hesaplayabilirsiniz.


LGS Puan Hesaplama

Doğru Yanlış Net
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
Yabancı Dil (10)
Din Kültürü ve Ahlak Bil. (10)
T.C. İnk. Tar. ve Atatürk. (10)

Lise Giriş Sınavı (LGS) TEOG’dan sonra gelen yeni sistemin yeni adı. LGS 2018 ile 8. Sınıf öğrencilerinin hayatına girdi. 2019 yılında yine LGS ile yola devam edeceğiz. Peki LGS ile gelen değişiklikler neler? Lise giriş sınavı (LGS) hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenebilir ve LGS puan hesaplamanızı buradan yapabilirsiniz. Bu yazımızda LGS puan hesaplama / lgs puan öğrenme aramalarınıza %100 yanıt vermeye çalıştık. Ayrıca LGS sınav sistemi hakkında bilmeniz gereken önemli bilgilere yer verdik.

2019 LGS puan hesaplama robotumuzu tasarlarken din kültürü ve yabancı dil derslerinden muaf olan öğrencilerimizi unutmadık. Herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerimiz kutucuğu ya da kutucukları işaretleyerek puanını kendisine göre yapabilmektedir.

2019 LGS’de Hangi Dersler Var?

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil dersleri bulunmaktadır.

2019 LGS’de hangi derslerden kaç soru çıkıyor?

LGS puan hesaplama robotunda belirttiğimiz üzere Türkçe, Matematik ve fen bilimleri derslerinden 20 soru; inkılap tarihi, din kültürü ve İngilizce (yabancı dil) derslerinden 10’a soru sorulmaktadır.

2019 LGS puan hesaplama nasıl yapılır?

LGS Puan hesaplama yeni sistemde basit gibi görünse de farklı fonksiyonları barındırmaktadır. Temel olarak aşağıdaki formül üzerinden LGS puanı hesaplanmaktadır. Formül MEB tarafından LGS kılavuzunda hesaplama için verilen formüldür.

İngilizce ya da Din Kültürü derslerinden birinden ya da ikisinden muaf olan öğrencilerin LGS puan hesaplaması muaf olduğu dersler hesaba katılarak yapılmıştır ki Hangisoru.com LGS puan hesaplama robotunda da muaf olduğunuz dersleri seçerek LGS puan hesaplama işlemini sorunsuz ve MEB sonuçlarıyla birebir sonucu alacak şekilde yapabilirsiniz.

2019 LGS’de 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?

Daha önce TEOG’da 3 yanlış 1 doğruyu götürmüyordu fakat yeni sistemle birlikte özellikle zor olması gerektiğinden dolayı 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Örneğin Matematik testinde toplam 20 soru var ve matematikten 14 doğru 6 yanlış yaptınız, matematik netiniz yaptığınız 6 yanlışa karşılık 12 olacaktır. Yani yaptığınız her yanlışın LGS puan hesaplamanızı etkileyeceğini bilmeli ve soruları dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Birden fazla cevap işaretlenmesi durumunda ne olur?

Cevap optik formunda bir soru için işaretlediğiniz birden fazla şık olması durumunda cevabınız yanlış olarak değerlendirilecektir. (2019 LGS Puan Hesaplama – hangisoru.com)

2019 LGS’de sınav süresi kaç dk?

LGS Puan Hesaplama Online

İlk yapılacak sınav sözel bölüm sorularıdır ve bu bölümden toplamda 50 soru sorulmakta 50 soruya karşılık 75 dakika süre verilmektedir.

İkinci bölüm sayısal bölümdür (matematik, fen bilimleri) bu bölümde toplamda 40 soru sorulmakta ve 40 soruya karşılık 60 dakika süre verilmektedir.

LGS’de 1. ve 2. Oturumda toplamda 90 soru sorulmakta ve buna karşılık 135 dakika süre verilmektedir. Ortalamayı düşünürsek LGS’de soru başına düşen süre 1,5 dakikadır.

LGS sabah kaçta başlıyor ne zaman bitiyor?

LGS 1. Oturumu (sözel oturum) sabah 9.30’da başlıyor. Sonrasında ufak bir aradan sonra 2. Oturum için yerlerimizi alıyoruz.

LGS 2. Oturumu (sayısal oturum) 11.30’da başlıyor.

 #  Sınava girebilmek için hangi belgelerin yanımızda olması lazım?

Sınava giriş esnasında kontrol olacağından ve bu kontrollerin sınav öncesi gerektiği zamanda tamamlanması gerektiği için en geç 09.00’da sınav yerinde olunması gerekmektedir.

Sınava alınabilmemiz için yanımızda, sınav giriş belgesi ile geçerli bir kimlik belgesinin olması gerekmektedir.

 #  Geçerli kimlik belgeleri nelerdir?

T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi…

Belgelerle birlikte yanımıza sıkıntı yaşamamak adına en azından 2 adet kurşun kalem, açacak ve silme işlemlerinde bizi sıkıntıya sokmayacak silgi olması gerekiyor. . (2019 LGS Puan Hesaplama – www.hangisoru.com )

Önemli: Geçerli kimlik belgelerinden birini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmamaktadır.

2019 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2019 LGS sınav sonuçları açıklanma tarihi kılavuz yayınlanır yayınlanmaz burada belirtilecektir.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

49 Yorum - "LGS Puan Hesaplama"

 1. 485 alıyorum son deneme sınavımda oley oley
  Büyük beyinler fikirleri orta beyinler olayları küçük beyinler ise kişileri kobuşur

  Reply
 2. OLEEEEEEYYYYYYY harika aldım kesin hiçbiriniz bu rakamı okuyamzazsınız
  puanım 457.53777771758
  hep mi çalışacağız yaaaaaaaaaaaa

  Reply
 3. Sivaslı Çakma Tırşıkçı · Edit

  -485.18518512 Çok iyi ……

  -Akıl, vücudun efendisidir

  -Aklın buyruğuna girmeden, yaşamın kötülüklerine karşı başarı kazanılamaz.

  Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.