Manisa’da Gözetmensiz Sınav Uygulaması

Manisa’da Gözetmensiz Sınav Uygulaması

Manisa’da değişik bir uygulama yapıldı. Bu uygulamada gözetimsiz olarak sınav yapıldı. Sınav sırasında çekilen fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.

İlimiz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından “Biz size güveniyoruz ve inanıyoruz” temasıyla gerçekleştirilen Gözetimsiz Sınav uygulaması yapıldı. 17 ilçede belirlenen 17 ortaokul ve 17 lisede gerçekleştirilen “Gözetimsiz Sınav” uygulamasıyla öğrenciler sınav süresince sınıfta gözetmen olmadan sınavlarını tamamladılar. 

Yakın zamanda açıklanan 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek olarak açıklanmıştır. Bu amaç doğrultusunda ilimizde gerçekleştirdiğimiz “Gözetimsiz Sınav” uygulaması öğrencilere davranışlarıyla ilgili öz değerlendirme fırsatı sunarak öğrencilerin kendi ilke ve değer yargılarını oluşturmalarını desteklemektedir.

 “Biz size güveniyoruz ve inanıyoruz” temasıyla gerçekleştirdiğimiz Gözetimsiz Sınav uygulaması ile öğrencilerimizde “Bize güvenebilirsiniz biz bunu yapabiliriz” düşüncesinin oluşmasını hedeflemekteyiz.

Gözetmensiz Sınav Uygulamasından Fotoğraflar…

İlgili içerik: BURADA

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap