Mart Ayı Nöbet Ücretleri Ne Kadar Olacak?

31 Mart 2016 Öğretmen, Haberler MEB Öğretmen

Mart ayı bu yıl 5 hafta olmaktadır. 5 Hafta olduğu içinde öğretmen nöbet ücretlerinin 5 hafta üzerinden yatırılması gerekiyor. 10 Ek ders ücreti olarak ödenmesi gereken bu nöbet ücretleri hakkında çeşitli bilgiler bizlere gelmekte.

Sitemize; Mart ayı 5. hafta nöbet ücretinin iptal edilerek sadece 4 hafta ücret ödenmesi için ek ders puantajlarının milli eğitim müdürlükleri tarafından okullara geri iade edildiğine dair bilgiler gelmektedir.

Halbuki; 23 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2016 ve 2017 yılına ait düzenlemeleri içeren toplu sözleşme mutabakatı “İKİNCİ BÖLÜM-EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMET KOLUNA İLİŞKİN TOPLU SÖZLEŞME” bölümü “Örgün eğitim kurumlarında ek ders ücreti” başlıklı 22. maddesinde yer alan düzenleme; nöbet görevini fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere haftada 2 saat ek ders ücreti ödemesi yapılmasına yönelik düzenlemedir.

İşte o madde;

“Örgün eğitim kurumlarında ek ders ücreti
MADDE 22- (1) Örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.”

Bu maddeden nasıl oluyor da “Ayda 4 defa nöbet ücreti ödenir.” hükmü çıkartılıyor. Bu hükme varan yöneticiler nasıl yöneticiyim diye geziyor, anlamak mümkün değil.

Ahmet KANDEMİR

Benzer İçerikler

Öğretmen Ek Ders Ücreti Ne Kadar? (2015 – 2016)
2016 Öğretmen Maaşı ve Ek Ders / Kurs Ücretleri
2019 Memur Ek Ücretleri Ne Kadar Artacak?
2018 2019 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Kadar ve Ne Zaman Yatacak?
2019 Öğretmen Maaşı ve Ne Kadar Olacak? (Kadrolu-Sözleşmeli-Ücretli)
Lisede Ders Saatleri 2 Saat Azaldı
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör