MEB Neden Kılavuz ve Kontenjanları Açıklamıyor?

18 Ağustos 2012 Öğretmen, Atamalar Haberler

Bugün 17 Ağustos 2012, tekrar ediyorum 17 Ağustos 2012! Bakan Dinçer her seferinde televizyonlarda Ağustos ayı içerisinde 40 bin öğretmen alımının gerçekleştirileceğini dile getiriyordu. Bu aralar bu yönde pek açıklama yapmasa da takip edenleri olarak biliyoruz bunu. Peki nasıl olacak Ağustosun bitimine tam iki hafta kalmış durumda fakat henüz kontenjan ve kılavuzlar açıklanmadı.

Öğretmen adayları sabırsızlanıyor, bir kısım kılavuz ve kontenjanların yayınlanmasını beklerken, bir kısımda hem kontenjan ve kılavuzların yayınlanmasını bekliyor hem de sınavın usulüne uygun yapılmadığını soruların sızdırıldığını, sonuçlarında bir yanlışlık olduğunu ve sınavın iptal edilmesini istiyor. Bu yönde gerek dilekçelerle, gerek suç duyurusuyla gerekse email ve fakslarla seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Bu yıl tabiri caizse KPSS için tam bir muamma yılı. Hiçbir şeyin belli olmadığı; fakat her şeyin hemen hemen her an gerçekleşebileceği bir sınav. Sınav iptal mi acaba derken birden sonuçlar açıklanıyor. Branş sıralamalarını kim bilir ne zaman verirler derken, şıp hemen akabinde branş sıralamaları veriliyor.(Bu da iyi bir durum tabiki) Aynı hızı Kılavuz ve kontenjanların açıklanmasında da bekleyen öğretmenler bu sefer hayal kırıklığına uğradı. MEB’den kontenjan ya da kılavuzlarla ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Peki Kontenjanlar ne zaman açıklanacak? Kılavuz ne zaman yayınlanacak? Bu sorulara yönelik bir cevap niteliğinde şu yazımızda paylaşmıştık. Burada Kontenjan ve kılavuzun Bu hafta  yayınlanması gerektiğini belirttik.  Fakat herhangi bir açıklama dahi henüz gelmiş değil.

MEB kontenjanları neden açıklamıyor? Kılavuzlar neden yayınlanmıyor? Bunların çeşitli sebepleri olabilir. Bunlardan birisi ise bu işin bayramdan sonraya bırakılması. Bir başka tabirle özür grubu atamalarından sonraya bırakılması demektir ki bu bakanın her defasında Ağustosta 40 bin atamayı tamamlamış olacağız sözüne ters düşecektir. Bu da alışık olmadığımız bir tablo değil. Bu konuda pek sıkıntı çekmeyeceğiz bizler de sizler de. Önümüzde Cumartesi ve Pazar var Bu iş Ağustosa yetiştirilmek isteniyorsa bu günler içinde kontenjanlar ve kılavuz yayınlanmalıdır.

MEB kadrosuna aday öğretmenler oldukça sabırsızlık içerisindeler. 20 Temmuz 2012’den sonra geçen günler adayların KPSS hazırlık sürecinden daha zorlu geçmiştir kuşkusuz.

Benzer Blog Yazıları

2013 Ağustos Ataması Kontenjanları
ÖSYM Neden Geriye Gidiyor?
2013 Alan Sınavı Neden Yapılıyor ki?
2018 KPSS Lisans ve Önlisans Sınav ve Başvuru Tarihleri!
2018 İl Dışı Atama Kontenjanları
Merkezi Sınav Sistemi Sınav Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.