MEB Online YKS Deneme Sınavı Yapacak! Online YKS Deneme Sınavları

MEB Online YKS Deneme Sınavı Yapacak! Online YKS Deneme Sınavları

Milli Eğitim Bakanlığı YKS’ye hazırlanan adaylar için mini deneme sınavlarını online olarak yapacak. Peki MEB YKS online deneme sınavları ne zaman? Sınav başvuru ekranları…

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak üniversite sınavına hazırlanan  öğrencilere katkı sunmak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla Çevrimiçi çözümlü mini denemeler hazırlanmıştır. Bu kapsamda ilki 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek sınavlar, iki oturum halinde yapılacak.

İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak şekilde olacak, saat 19.00’da başlayacak, 70 Dakika sürecek. Birinci oturumda öğrencilere matematik 15 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 15 soru, fizik 5 soru, kimya 5 soru, biyoloji 5 soru, tarih 5 soru, coğrafya 5 soru, felsefe 5 soru toplam 60 soru yöneltilecek. 2 . Oturum İngilizce’den olacak saat 21.00’de yapılacak, 30 Dakika sürecek, 20 soru yer alacak.

Her mini deneme iki oturum halinde yapılacaktır. Her oturum için kayıt yaptırmak zorunlu olacaktır. Öğrenciler, http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx adresinden kayıt olabilecek.

MEB Online YKS Deneme Sınavı

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap