MEB’den Öğretmenlere Mesaj Var

MEB’den Öğretmenlere Mesaj Var

Milli Eğitim Bakanlığı başlattığı fikir projesi için bugün öğretmenlere mesaj gönderdi. Gönderilen mesajda:

Değerli Öğretmenim, Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini aydınlatma yolunda atacağımız adımlara destek verecek değerli fikirlerinizi ve projelerinizi “Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” dijital platformumuza bekliyoruz.

Ziya Selçuk – Milli Eğitim Bakanı.

Platform nasıl çalışacak?

Proje kapsamında, Bakanlığa bağlı resmi okullarında görevli öğretmenler “MEBBİS” sistemi üzerinden, özel okullarda görev yapanlar ise “e-Okul” sistemi üzerinden fikir, proje ve önerilerini paylaşabilecek. Öğretmenlerin paylaştığı fikirler, Millî Eğitim Bakanlığının ilgili uzmanları tarafından “uygulanabilirlik” yönünden değerlendirilecek. Değerlendirmelerin ardından fikirlerin teoriden pratiğe geçiş süreci başlayacak. Öğretmenler bu süreci platform üzerinden anlık şekilde takip edebilecek.

Ayırca benzer fikir ve projeleri olan öğretmenlerin birbirlerinden haberdar olması sağlanacak. Ülkenin çeşitli bölgelerindeki öğretmenlerin yeni ekipler kurarak ortak projeler geliştirmelerinin önü açılacak. Projelere alanında tanınmış̧ isimler tecrübe paylaşımlarıyla destek verecek. Türkiye’deki girişimcilik merkezleri, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ile üniversitelerden fikir ve proje geliştirme konusunda destek alınacak. Böylece, yaklaşık bir milyon öğretmen, eğitim politikalarının karar ve yönetim süreçlerine dahil edilecek.

Proje Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap