MEB’den Uyarı Geldi!

30 Mart 2016 Öğretmen, MEB Öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığı’nın göndermiş olduğu yazı aşağıdaki gibidir. Hizmetiçi eğitim konulu resmi yazı. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen hizmetiçi eğitim konulu resmi yazı haberi.

…………………MÜDÜRLÜĞÜNE

İlgi :a) öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 11/03/2016 unh ve 2891278 sayılı yazısı

b)İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 23.03.2016 tarih ve 3320575 sayılı yazısı.
Bakanlığımızca açılan hizmetiçi eğitim faaliyetlerine kursiyer katılımcı olarak çağrılan personelin, faaliyetin başladığı tarihten itibaren ikamet ettiği yerlerden istirahat raporu aldığı veya mazeretsiz olarak faaliyete katılmadıkları ile ilgili Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genci Müdürlüğünün ilgi yazısı ilişikle gönderilmiştir.

ilizınctiçi eğitim faaliyetleri ile ilgili gönderilen duyurularda belirtildiği gibi katılımcıların faaliyetin başladığı tarihte sabah saat 08.00’ da eğitim merkezinde olmaları gerekmektedir. Bu sebeple görevlendirmelere ilişkin onaylar, faaliyetin başlayacağı günün öncesini de içerecek şekilde alınmaktadır. Ancak gönderilen sağlık raporlarından da anlaşılacağı üzere kişilerin yola çıkmaları gereken gün ikametlerinde mazeretsiz kaldıkları, sağlık raporlarını ise faaliyetin başladığı günün ilerleyen saatlerinde aldıkları anlaşılmaktadır.

İlçemizde görev yapan öğretmenlerin mağdur olmamaları için usulüne uygun alınmayan sağlık raporları konusunda uyarılmaları ve hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılımın sağlanması hususunda.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Benzer Blog Yazıları

MEB’den Aday Öğretmenlere Yönelik Genelge Yayınlandı
İYEP Ek Ders Ücreti MEB Görüş Yazısı
2015 2016 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi
MEB Uzman Öğretmenlik Açıklaması
Yeni Atanan Öğretmenlerden Hangi Belgeler İstenir?
2017 2018 Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.