MEB’ten İl İçi Yer Değiştirme Duyurusu

MEB’ten İl İçi Yer Değiştirme Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığının il içi yer değiştirme hakkında duyurusu aşağıdaki gibidir.

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

insan Kaynaklan Genel Müdürlüğü

(İl Miin Eğitim Müdürlüğü)

İlgi : 12/10/2013 tarih ve 28793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik.

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı personelinin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemler ilgi yönetmelik hükümlerine göre yürütülecektir.

ilgi Yönetmeliğin 32 nci maddesinde “(1) Bölge hizmetine bağlı yer değiştirme yükümlülüğü bulunanlar hariç, bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları kurumda 31 Mayıs tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.

(2)                        Başvurular Mayıs ayında alınır ve ilgili il milli eğitim müdürlüğünce belirlenen ve durumlarına uygun kadrolar arasından en fazla on kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler

9

(3)                        Tl içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin atam al an, Haziran aymda tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre valiliklerce yapılır. Hizmet süresinin eşit olması hâlinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

(4)                        Bu madde kapsamında yapılan atamalar ilgili il milli eğitim müdürlüğünce duyurulur.” hükmü yer almaktadır.

Benzer İçerikler

2015 İl İçi Yer Değiştirme Duyurusu
2019 Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmesi – MEB Duyurusu
2019 Öğretmen Atamaları ve Yer Değiştirme Tarihleri Açıklandı
2020 Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi
Öğretmenlerin Yer Değiştirme Takvimi MEB 2020 (GÜNCEL)
MEB’ten İl İçi Yer Değiştirme Açıklaması!
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör