MEB’ten yüz yüze eğitim açıklaması: Okullar ne zaman açılacak?

MEB’ten yüz yüze eğitim açıklaması: Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 1 Mart 2021 tarihinde başlayacak yüz yüze eğitim için açıklama yaptı. Açıklamada 1 Mart’ta okulların açılmayacağı 1 Mart günü yapılan kabine toplantısı sonrasında valiliklerin alacağı salgın koşulları kapsamında okulların açılıp açılmayacağı belli olacağı belirtildi.

İşte o açıklama:

“1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

‘YERİNDE KARAR’ UYGULAMASI

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.”

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap