Nabi Avcı’dan Serbest Kıyafet Açıklaması

30 Ocak 2013 Öğretmen, Eğitim Sorunları Haberler

serbest_kiyafetSerbest Kıyafet uygulaması kaldırılacak mı? Serbest Kıyafet gelecek mi? Öğrencilere serbest kıyafet gelecek mi? Nabi Avcı Serbest Kıyafet uygulamasını kaldıracak mı? Okullarda Serbest Kıyafet ile ilgili uygulamaya yönelik yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI şu açıklamaları yaptı:

Nabi AVCI serbest kıyafetle ilgili sorulara Eskişehir’de “Okullarda serbest kıyafeti tekrar gözden geçireceğiz” dedi. Milli Eğitim Bakanlığının 17 temel birim yöneticisiyle görüşme yapan Nabi Avcı serbest kıyafet görüşmeleriyle ilgili karşı yöndeki düşünceleri de dinleyip onları da değerlendireceğiz dedi.

Nabi Avcı 17 temel birim yöneticisinden de saha raporu aldı. Eskişehir’de açıklama yapan Bakan AVCI: “Milli Eğitim bürokrasisiyle tekrar bir gözden geçireceğiz. Alınan kararları, karşı görüşleri gerekçeleriyle daha içeriden öğrendikten sonra, daha rahat konuşabilirim. Yapamayacağımız şeyin sözünü vermeyeceğiz, sözünü verdiğimiz şeyi yapacağız.” dedi.

Benzer İçerikler

Devlet Okullarında Serbest Kıyafette Değişiklik
Serbest Kıyafet Uygulaması Kaldırılacak mı?
Yarıyıl Sömestr Tatili Uzayacak mı? Nabi AVCI Açıkladı!
Nabi AVCI: Sahte Diplomalı Öğretmenlerimiz Var!
Nabi AVCI’dan Öğretmen Maaşları Açıklaması
Nabi AVCI Her ilde İki Saat Öğretmenleri Dinleyecek
Takip Et
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeniler
En Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Sıla
Ziyaretçi
Sıla
9 yıl önce

kalkmalı kesinlikle

iremnur
Ziyaretçi
iremnur
9 yıl önce

Ben lise 3. sınıf öğrencisi olarak söylüyorum, bence serbest kıyafet gelmemeli. Benim kıyafet alacak durumum varken, alamayanlar ne yapsın? Eğer devlet bir uygulama başlatacaksa arkasında durmalı. Serbest kıyafete izin varsa, devlet bu uygulamayı kullanabilmeleri için ailelere durum sağlamalı bir şekilde. Bu yıl biz, serbest olmasa da serbestmiş kadar rahat bir şekilde gidiyoruz okula. Okul kıyafetinin yanında istediğimiz farklı kıyafetleri de giyebiliyoruz. Bence uygulama bununla sınırlandırılmalı. Okul kıyafeti yine olmalı ama tavizler verilmeli.