Öğretmenlerin Seminerinde Bir İlk: Hafta Sonuna Seminer!

Öğretmenlerin Seminerinde Bir İlk: Hafta Sonuna Seminer!

Yaz semineri yakında başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı Haziran semineri mesleki çalışma programı ve takvimini yayınladı. Bu takvime bakıldığında hafta sonuna seminer konduğu görülmektedir. Bu konuyla ilgili Türk Eğitim SEN’in bir itirazı olmuştu. Eğitim SEN’den de bir açıklama gelmişti.

Okullar 8 Haziran 2018 Cuma günü kapanıyor, okulların kapanmasından hemen sonra 900 bin öğretmen 9 Haziran Cumartesi günü mesleki çalışmalara başlıyor.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin seminer çalışmaları ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada seminerin ilk haftasında öğretmenlerin kendi okullarında olacaklarını belirtti. Seminerin ilk haftasında Ramazan Bayramı Arefe günü 14 Haziran 2018 Perşembe gününe denk geldiğinden dolayı öğretmenler bu gün idari izinli olacaklar. Cuma günü de Bayram olduğundan seminer çalışmalarının birinci haftası 13 Haziran 2018 Çarşamba günü sona erecek.

Yusuf Tekin, 9-13 Haziran tarihleri arasında görev yapılan okullarda, 18-22 Haziran tarihlerinde ise istenilen il/ilçe’de seminer alınacağına dair açıklama yapmıştı. Aradaki tarihte ise bayramdan dolayı öğretmenler idari izinli.

Öğretmenler 11, 12 ve 13 Haziran tarihlerinde seminer göreceklerini düşünürken bugün paylaşılan bir seminer programı bütün planları alt üst etti.

MEB, öğretmenlere 09 -10 Haziran tarihlerine yani cumartesi ve pazar günü de seminer koydu. Bu durum öğretmenler arasında şaşkınlık yarattı.

Aşağıdaki programa göre öğretmenler 9,10,11,12 ve 13 Haziran 2018 tarihlerinde görev yaptıkları okullarda seminer görmek zorunda.

2018 Haziran Semineri Mesleki Çalışma Programı ve Takvimini tüm okullar için görmek için TIKLAYIN.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap