Okul Bahçesinde Mezuniyet Kutlayarak Protesto Ettiler!

Okul Bahçesinde Mezuniyet Kutlayarak Protesto Ettiler!

Okulun mezuniyet için istediği 200 lirayı vermeyince mezuniyete katılamayan öğrenci ve velileri bu durumu protesto etmek amacıyla okul bahçesinde kutlama yaptı. Kendilerinin şikayet edilmesi üzerinden polis tarafından olayla ilgili olarak tutanak tutulmuştur. Haberin ayrıntıları…

Eskiden karne parası altında toplanan paralar şimdilerde mezuniyet töreni adı altında toplanıyor gibi gözüküyor. maksimum 50 TL’ye yapılabilecek bir okul töreninden 200 TL istemek çok fazla. Bazı yorumlarda ailenin protesto için kullandığın pankartın 200 TL 300 TL olduğu yönünde yorumlar var fakat bizce burada dikkat edilmesi gereken nokta pankartın ücreti değil ailenin bu konudaki duyarlılığı. Herkesin 200 TL verebilmesi zor, paraya dayalı bir mezuniyet töreni yapılması da kötü bir durum. Aile bu protesto ile birlikte mezuniyet töreni yüzünden zor durumda kalan ailelerin hislerine de tercüman olmuştur.

İstanbul’da eğitim gören Deniz Kaya’nın mezuniyet töreni için 200 TL isteyen okul yönetimini protesto etmek isteyen ailesi okul önünde mezuniyet töreni düzenledi.

İstanbul Fatih’teki Emin Ali Yaşin İlkokulu’nda öğrenim gören Deniz Kaya’nın anne – babası Elif ve Ayhan Kaya, mezuniyet töreni için daha hesaplı yerler varken, 200 TL ücretle bir otelin tercih edildiğini iddia ederek durumu alternatif bir mezuniyet töreniyle protesto etti.

Çocukları Deniz Kaya’ya okulun önünde mezuniyet töreni düzenlediler. Kaya’ya hediyeler verildi bir yandan da pasta dağıtıldı.

Üzerinde Deniz Kaya, 200 TL vermedi! Sokakta mezun oluyor! yazılı pankart açıldı. Protesto bittikten sonra şikayet üzerine Kaya çifti hakkında polis tarafından tutanak tutulduğu öğrenildi.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap