Okul Müdürlerine Performans Sınavı mı Geliyor?

Okul Müdürlerine Performans Sınavı mı Geliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni bir çalışma haberi geldi. Bakan Ziya Selçuk kendisine gelen sorulara cevap verirken okul müdürleri hakkında da açıklama yaptı. Okul müdürlerinin atamalarında ve maaşlarında düzenleme sinyalleri.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk üyelerin sorularını şöyle yanıtladı: “Önümüzdeki süreçte il ilçe şube ya da okul müdürü için çok somut ölçülebilir liyakat esaslı bir süreci harekete geçireceğiz ve bununla ilgili sınavlar gelecek. Okullarla ilgili ölçülebilir bir takım hedeflerle karşı karşıya kalmalarını sağlayacağız. Bu bir yarış değil. Sadece okulun MR’ını çekme anlamında. Online olarak her bir okulu Ankara’dan cep telefonumuzdan izleme ve okulun neye ihtiyacı olduğunu anlık göreceğiz. Hayırseverlerin eğitime desteklerini biraz müesseseleştirmek istiyoruz.”

Okul Müdürlerinin Maaşları Öğretmenlerden Daha Yüksek Olacak

Şu anki sistemle okul müdürleri öğretmenlerle aynı statüde yer alırken hayata geçirilecek düzenleme ile hem maaş hem emeklilik maaşı bakımından öğretmenlerin statüsünden üstün olacaklar. Ancak okul idarecisi olma şartları zorlaştırılacak. Yeni modelde okul idareciliğine atamada yeterliliklere dayalı yazılı sınav uygulaması ve lisansüstü düzeyde diplomaya dayalı olarak yeniden yapılandırılacak.
Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

Yorum Yap