Okullar Ne Zaman Açılacak? Cumhurbaşkanı Açıkladı

Okullar Ne Zaman Açılacak? Cumhurbaşkanı Açıkladı

Uzaktan eğitim sürecinde olduğumuz şu günlerde canlı dersler EBA ve zoom üzerinden yapılıyor. Yüz yüze eğitim sürekli konuşuluyor geçilip geçilmeyeceği konuşuluyordu. Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı konuyla ilgili ayrıntıları paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda en önemli başlığın pandemi olduğunu belirtti.

“OKULLARIMIZI AÇIYORUZ”

Uzaktan eğitimin devam ettiği şu günlerde okulların açılış tarihi ile yüz yüze eğitimin detaylarına değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

*Yeni dönemde eğitim-öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz.

*Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim-öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Daha önce Milli Eğitim Bakanı okulların 21 Eylül’de açılacağını duyurmuştu. 1. sınıf seviyesinde açılmaya başlanan okulların bir sonraki seviyeler için ne zaman açılacağı konusunda yakında bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı, 12 Ekim Pazartesi günü okullar açılıyor.

Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap