Okullar Ne Zaman Açılacak? Telafi Eğitimi Ne Zaman?

Okullar Ne Zaman Açılacak? Telafi Eğitimi Ne Zaman?

Türkiye’de de tüm dünyada olduğu gibi okullara korona virüsü arası verildi. Bu süreçte uzaktan eğitimle tüm öğrencilerim öğrenim görmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı ve bu bünyede çalışan tüm teknik ekip ve eğitimciler sürecin en verimli şekilde sürebilmesi için çalışmalarını sürdürmekte.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 31 Mayıs’a kadar kapalı kalacağını, uzaktan eğitimin devam edeceğini açıklamıştı. Aynı açıklamada LGS sınav tarihinin son durumunun değerlendirilip hafta başı Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacağını da belirtmişti. 31 Mayıs’a kadar uzatılan uzaktan eğitim tekrar uzatılacak mı? Okullar 1 Haziran’da açılacak mı?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Uzaktan eğitim sürecinin 31 Mayıs’a kadar uzatıldığını açıkladıktan sonra katıldığı TV programında uzaktan eğitim, eğitimdeki son durumlar üzerine yaptığı açıklamalarda okulların ne zaman açılabileceğine dair gelen sorulara da cevaplar verdi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıklamasında:

31 Mayıs’a kadar bu süreç devam edecek. Sadece eğitimden bahsetmiyoruz ekonomide, turizmde normalleşme bunu bütün olarak görmek lazım. Okullarımızın bir an önce açılmasını temenni ediyoruz. Her şey normal sürerse okulları 1 Haziran’da açarız. Bütün toplumun bilgisi dahilinde bakanlıklarla aramızdaki iletişim çalışmalar hep bir yere bağlanıyor.

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Bakan Selçuk, eğer her şey yolunda gider ve 1 Haziran’da okulları tekrar açarsak telafi eğitiminin de başlayacağını söyledi. Selçuk; “1 Haziran’da okullar açılırsa, şöyle bir süreci var. Bazı bir ölçme değerlendirmelerimiz var. Ne kadar eksiği olduğunu belirleriz, bunu da bölgelere göre belirleriz” dedi.

ABONE OL:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap