Okullarda Sınavlar Ne Zaman Yapılacak? Nasıl Yapılacak?

Okullarda Sınavlar Ne Zaman Yapılacak? Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda 1. dönem karne notları için sınavların olacağını, sınav yapmayan okulların 1. dönemde 1 adet sınav yaparak notları yazılı sınavı / performans görevleri gibi ödevler ile değerlendirip gireceğini açıklamıştı. Peki sınavlar nasıl olacak? Öğrenciler bulundukları şehirlerde sınava girebilecek mi?

Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

Farklı şehirlerdeki öğrenciler ne yapacak?

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap