Ömer Dinçer: Senede 3 4 kez YGS Yapılmalı

Ömer Dinçer: Senede 3 4 kez YGS Yapılmalı

Dinçer: “YGS, Yılda 3-4 Kez Yapılacak”

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) yılda 3-4 kez yapılması konusunda çalışma başlattıklarını açıkladı.

HABER MRK – Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) yılda 3-4 kez yapılması konusunda çalışma başlattıklarını belirterek, “Bugünden yarına sınavlarla ilgili temel yaklaşımlarımızı değiştirmek, belki sıkıntı yaratabilir. Öncelikle eğitim sistemimizde sınavlara ihtiyaç duymayacağımız bir altyapıyı kurmak zorundayız. Aslında belki ‘sınavlar kaldırılacak’ demek ifade olarak yanlış sonuç doğurabilir. Böyle şeylerin olması en basit ifadeyle bizi yaralıyor. Hele hele sınav arifesinde böyle hadiselerin olması çocukların böylesine gergin bir ortamda imtihana giriyor olması bence bizim sınav sistemlerini gözden geçirmemiz için de gerekçe oluşturuyor.

 

Nitekim özellikle üniversite sınavlarının, yılda bir kere yapılıyor olmasının toplumda gerçekten büyük bir basınç ve gerilim yarattığı kanaatini taşıyoruz. Bu sebeple üniversite sınavlarının yılda birden çok tekrarlanarak yapılabileceği bir ihtimal üzerinde de çalıştığımızı ifade etmeliyim. Özellikle YGS’nin yılda en az üç ya da dört kez yapılması halinde bu gerginliğin ortadan kalkabileceğini düşünüyoruz. Bunun yapılıp yapılamayacağı ile ilgili altyapı çalışmaları var” şeklinde konuştu.

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır

TEPKİ VER - Yorum YAP.