Online Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Online Uçak Bileti Nasıl Alınır?

online-ucak-bileti-nasil-alinirUçak biletini internet üzerinden ilk defa mı alacaksınız? Ya da daha önce başkası mı almıştı sizin adınıza? İnternetten uçak bileti almak çok kolay ve pratik. Peki online bilet nasıl alınır? İnternetten uçak bileti almak için ne lazım? Uçak bileti almak için hangi bilgileri bilmeniz gerekiyor?

Uçak bileti alacaksanız ilk olarak sahip olmanız gereken bir kredi kartınızın olması gerekmekte. Kredi kartındaki bilgilerinizi gireceğiniz sayfada:

Uçak bileti firmasının Nereden – Nereye şeklinde seçeneklerini seçtikten sonra Devam vb. butonlara basacaksınız. Sadece gidiş için alıyorsanız TEK YÖN seçeneğini işaretleyip tarihi seçip devam edin.

kredi-karti-numarasi-nedir

kredi-karti-cvv-kodu1. Kart sahibinin adı ve soyadını gireceksiniz.

2. Kredi kartının son kullanım tarihini yazacaksınız. ( Üstteki fotoğrafta 11/12 şeklinde olan kısımdır.)

3. Kredi kartı numarası yine ön yüzde yazmakta olan 16 haneli kredi kartı numarasını yazacaksınız. (Fotoğrafa 5200 ile başlayıp 6789 ile biten numara)

4. Kredi kartınızın arkasında bulunan CVV kodu. Son üç hanesini yazacaksınız. (Fotoğrafta 000 yazan numaranın olduğu yerde sizinkinde yazan sayı Cvv kodunuzdur.)

Bu dört bilgiyi girerek uçak biletinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Bazı firmalardan bilet alırken güvenlirliği arttırmak adına işlemi onaylamak için kartınızın tanımlı olduğu telefon numarasına şifre gelir ve ekranda istenen kısma telefonunuza gelen şifreyi yazmanız istenir.  (İnternetten uçak bileti nasıl alınır?)

Uçak ile ilgili seçeneklerden bazıları da koltuk numarası, içecek ister misiniz vb. seçenekler sunduğunda bunları da seçerseniz bilet fiyatınıza yansır.

Uçak biletini alacağınız zaman uçak biletinizi en uygun fiyata almak istiyorsanız bunun için öncelikle firmaların kendi siteleri üzerinden bilet fiyatına bakınız. Daha sonra bilet fiyatlarını ucuza bulabileceğiniz belli başlı siteler bulunmakta.Ucuz bilet bulmanızda doğru zamanda arama yapıyorsanız ciddi güzellikler yapabilecek sitelerdir. O siteleri aşağıda belirtmiş olduğumuz yazımızda bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

En uygun uçak biletini hangi siteden bulabilirim? başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: TIKLAYIN

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap