Öpüşmek yok, Tokalaşmak Var!

Artık kış geldi diyebiliriz. Kışla birlikte birçok hastalık da kapıda bekliyor malesef. Kışın birçoğumuzun sıkıntısı olan grip hastalığını tetikleyecek birçok tehlike bizi bekliyor.

Peki Gripten nasıl korunabiliriz?

Giribe karşı hangi önlemleri almalıyız?

Nasıl grip olmalıyız?

Gripten nasıl kurtulabiliriz?

Öncelikle gripten korunmak için kalabalık ortamlarda çok fazla bulunmamakta yarar var. Çünkü kalabalık ortam demek aynı zamanda hasta insanların da bulunduğu ortam demek. Okullarda, kreşlerde, toplu taşıtlarda, bakım evlerinde  insanlarla çok yakın olunmamalı, ve yakından konuşulmamalıdır. Sık sık elimizi yıkamalıyız. El temizliği bu anlamda çok önemli ve dikkat gösterilmesi gereken önemli bir detaydır.

Gribe yakalanan biz isek, hiçbirimiz bunu istemesek de dikkatsiz, kış havalarında cesur kıyafetler giren bazı arkadaşlarımız bu hastalığa davetiye çıkarabilir. Çevremizdekilerle asla öpüşmemeli, mutlaka mendil kullanmalıyız.

Grip sürecinde, uzmanlara göre antibiyotik ilaçlar kullanılmamalıdır. Çünkü antibiyotikler virüslere karşı etkisizdir. Ve grip de virüsler yoluyla bize bulaşmaktadır. Grip aşamasında dinlenme çok önemli bir faktördür. Bol bol C vitamini tüketilmesi fayda gösterecektir. Ayrıca eczanelerde bulunan gribe karşı çıkarılmış ilaçlar da kullanılabilir.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör