ÖSYM’nin kalemlerini çocuklara topladılar

ÖSYM’nin kalemlerini çocuklara topladılar

SINAV KALEMLERİNİ YOKSUL ÖĞRENCİLER İÇİN TOPLADILAR

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, başlattığı bir kampanya ile ÖSYM’nin öğrencilere üniversite sınavı için dağıttığı kalemleri sınav çıkışı yoksul çocuklar için topladı.

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ”Bir kalem, neyi değiştirebilir ki?” sloganı ile başlattığı kalem, silgi ve açacak kampanyası kapsamında, bugün Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren öğrencilerden sınav çıkışı kalem, silgi ve açacak toplandı.

Gençlik Meclisi Başkanı Eyüp Dağdeviren, bu kampanya ile Malatya’da bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımcı olmak istediklerini aktardı. Dağdeviren, ”Topladığımız kırtasiyeleri ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine dağıtacağız. Üniversite öğrencileri ve üniversite adayları arasında bir dayanışma ağı oluşturduk.” dedi.

Sınava giren öğrencilerin kampanyaya büyük katkı sunduğunu anlatan Dağdeviren, şunları söyledi: “Sosyal sorumluluk örneği olan proje kapsamında geçtiğimiz yıl yapılan üniversite sınavlarında toplanan kırtasiye malzemeleri ihtiyacı olan okullara hediye edilmişti. Bu yıl da tekrarlanan proje kapsamında İnönü Üniversite’sine bağlı fakültelerde sınav için dağıtılan kırtasiye malzemeleri Gençlik Meclisi’nin gönüllüleri tarafından toplandı. Toplanan malzemeler ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.”

Beğendin mi? Paylaş:) Google+ Whatsapp Yazdır
Kategori: Haber

TEPKİ VER - Yorum YAP.