Performans Ödevleri Kaldırıldı!

meb

Milli Eğitim Bakanlığı performans ödevlerini kaldırdı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu konuda yaptığı açıklamada, velilerden performans ödevleriyle ilgili şikayet yağdığını, velilerin kendilerine: “Siz bu ödevlerle, çocuklarımızı değil bizi ölçüyorsunuz. Ödevleri çocuklarımız değil biz yapıyoruz.” şeklinde sitemde bulunduklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı yazılılar, projeler derken üstüne performansla birlikte iyice işleri zorlanan öğretmen ve öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak ve velilerin şikayetlerini azaltmak için performans ödevlerini kaldırdı. En son 2013-2014 eğitim öğretim yılının birinci döneminde performans ödevleri kullanılmıştı.

Öğretmenler içinde oldukça yorucu, kimi zaman sıkıcı bir iş olan performans ödevleri öğretmenlerin de işini kolaylaştırdı. Ülkemizin birçok okullarında malesef öğrencilerimizin maddi imkanları kısıtlı. Böyle bir ortamda verilecek ödevlere karşı öğrencilerin birçoğunun uyguladığı yöntem çıktı alıp öğretmene teslim etmekti.

Performans ödevlerinin kaldırılmasına öğrenciler çok sevinmiş görünüyor. Veliler de bu durumdan pek memnun kaldı. Peki Milli Eğitim Bakanlığı performans ödevlerinin dışında yeni bir alternatif çıkarak mı yoksa çıkarmayacak mı bekleyip görecez.

 

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör