Redhack ÖSYM’nin Sitesini Hackledi!

Kızıl Hackerler olarak bilinen Redhack bugun sabah yaptığı saldırılar sonucu ÖSYM’nin sitesini çökertti. Küresel Siber Korsanlık Örgütü Anonymous’un desteğini de aldığını ifade eden ve Anonymous’a desteğinden ötürü teşekkür eden Redhack bunu Tweeter aracılığıyla duyurdu.

Redhack ve Anonymous’un bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği eylemlerde bir diğer hedef, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in internet sitesi melihgokcek.com oldu.

Redhack, Twitter’daki İngilizce ve Türkçe hesaplarından düzenlediği siber eylemleri duyururken, Anonymous’a verdiği destek için teşekkür etti.

“#OpSupportRedHack” operasyonuna verilen destek için tüm “Anonymous kardeşlerimize teşekkür ederiz” ifadesini kullanan Redhack, eylemlerinin nedenini de Twitter’dan açıkladı.

Örgütün attğı tweet’lerde, “ÖSYM sitesi KPSS yolsuzluklarını protesto etmek, RedHack ‘le dayanışmayı göstermek için Anonymous tarafından çökertildi” denildi.

Melih Gökçek’i hedef alan eylem için ise İngilizce olarak, “Bizi tutuklatma sözü vermişti. Twitter’da 24 saatte şehri kim yönetiyor acaba?” denildi.

Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör