Redhack ÖSYM’nin Sitesini Hackledi!

12 Haziran 2015 Öğretmen, Haberler

Kızıl Hackerler olarak bilinen Redhack bugun sabah yaptığı saldırılar sonucu ÖSYM’nin sitesini çökertti. Küresel Siber Korsanlık Örgütü Anonymous’un desteğini de aldığını ifade eden ve Anonymous’a desteğinden ötürü teşekkür eden Redhack bunu Tweeter aracılığıyla duyurdu.

Redhack ve Anonymous’un bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği eylemlerde bir diğer hedef, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in internet sitesi melihgokcek.com oldu.

Redhack, Twitter’daki İngilizce ve Türkçe hesaplarından düzenlediği siber eylemleri duyururken, Anonymous’a verdiği destek için teşekkür etti.

“#OpSupportRedHack” operasyonuna verilen destek için tüm “Anonymous kardeşlerimize teşekkür ederiz” ifadesini kullanan Redhack, eylemlerinin nedenini de Twitter’dan açıkladı.

Örgütün attğı tweet’lerde, “ÖSYM sitesi KPSS yolsuzluklarını protesto etmek, RedHack ‘le dayanışmayı göstermek için Anonymous tarafından çökertildi” denildi.

Melih Gökçek’i hedef alan eylem için ise İngilizce olarak, “Bizi tutuklatma sözü vermişti. Twitter’da 24 saatte şehri kim yönetiyor acaba?” denildi.

Benzer İçerikler

WhatsApp’tan Türkiye’deki Kullanıcılarına Özel Mesaj
Hakkari Üniversitesi Web Sitesine Kürtçe Sayfa Açtı
İstanbul’da Okullar Tatil Edildi! 10 Mart 11 Mart Tatil mi?
Milli Eğitim ‘hacker’ öğrenci arıyor!
MEB 1000 Soru ve Çözümleriyle LGS’ye Hazırlanan Öğrencilere Destek Olacak!
Bakan’dan yüz yüze eğitim mesajı
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör