Sevda Kitap Özeti Halit Ertuğrul

Sevda Kitap Özeti Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul Sevda kitap özeti, Halit Ertuğrul Sevda Roman Özeti, Sevda romanı Halit Ertuğrul.

Kitap Adı: SEVDA
Kitap Yazarı : HALİT  ERTUĞRUL
Kitap Sayfa Sayısı: 141 SAYFA

Sevda Kitap Özeti Halit Ertuğrul

Sevda bir genç kızın gençlik hikayesini anlatıyor . Kız yedi aylıkken doğmuştu . Herkes ondan ve annesinden ümidi kesmişti . Herkes ikisi de yaşamaz diyordu . Kız dünyaya gelmişti . Annesi de kız da sağlıklıydı . İkisi de yaşıyordu . Aylar sonra evlerine geldiler . Aylar yıllar geçti . Kız büyüdü . Gençlik yaşına gel . Ama çok kötü bir babası vardı . İçip içip geliyor . Annesini dövüyordu . Ellerindeki ekmek parasını da alıp gidiyordu . Bazen onun ölmesini istiyorlardı . Bir gün her şey olmuştu ondan on gündür haber alamıyorlardı . Ve ölüm haberi gelmişti . Hem üzgün hem mutlulardı .

Yanlarında olan onlara sahip çıkan kişi Hacer Teyze de yanlarındaydı . Aynı zamanda Hacer Teyze onların ev sahibiydi.  Artık annesiyle yalnız kalmışlardı . Bir de Hacer Teyze vardı . Hacer Teyzenin Sevda ile aynı yaşta bir de kız torunu vardı . Tek sırdaşları , onların evlerinin ihtiyacını o görüyordu . Bir gün evlerine esrarengiz bir misafir geldi . Nur yüzlü tatlı mı tatlı bir teyzeydi . Sevda ‘dan bir bardak su istedi . Sevda hemen getirdi . Eve girmesi için ısrar etti . Kadın içeri girdi . Kıble ‘ye dönerek suyunu içti . Sevda ve annesi bakakaldı . Kadın suyunu içtikten sonra konuşmaya başladılar . Kadın imanına düşkündü . Din ile ilgili konuştular . Sevda şaşırmıştı . Kadın gitmek istedi . Sevda ve annesi gitmesini istemiyorlardı .

Kadın gitti . Sevda etkilenmişti . Daha sonra Sevda işine devam etti . Annesi hastalanmıştı . Yataklara düşmüştü . Hastalığı gün geçtikçe artıyordu . Sevda ‘nın da bir sevgilisi vardı . Onunla evlilik hayalleri kuruyorlardı . Bir gün kaçmak için sözleştiler . Sevda giyindi . Annesi hasta yatağında yatıyordu . Onu öylece bırakıp kaçtı . Köşe başında sevgilisi bekliyordu . Arabaya bindiler . Uzak bir yere gideceklerdi ve o uzun yolculculukları başladı . Altı saat sonra gelecekleri yere gelmişlerdi . Bir otele yerleştiler . Sevgilisi yiyecek bir şeyler almak için dışarı çıktı . Sevda yalnız kaldı . Bir saat kadar sonra telefon çaldı . Sevda telefonu açtı . Telefondaki sevgilisiydi kapıyı açmasını söyledi . Sevda kapıyı açınca içeri yaşlı bir adam girdi . Sevgilisinin Sevda ‘yı bırakıp gittiğini söyledi . Sevda üzgündü .

Sevda kötü yola düştü . Buradan kaçıp evine annesinin yanına dönmek istiyordu . Sevda iyi bir insanla karşılaştı . O Sevda ‘yı alıp evine götürdü . Orada rahatı iyiydi . Bir gün rüyasında annesini gördü . Annesi Sevda ‘yı çağırıyordu . Sevda gitmek için karar aldı . Sabah yola koyuldu . İlk Hacer Teyzenin yanına gitti .  Hacer Teyze onu  evine aldı . Annesinin birkaç gün önce vefat ettiğini söyledi . Vefat etmeden önce bir rüya gördüğünü söyledi .  Sevda buraya gelecek ona sahip çık Hacer demişti . Hacer Teyze Sevdayı hiç yalnız bırakmadı .

Abone Ol:

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

1 Yorum - "Sevda Kitap Özeti Halit Ertuğrul"