Türkçe Sosyal ve Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Alım Ne Olur?

Türkçe Sosyal ve Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Alım Ne Olur?

brans ogretmenleri Türkçe Sosyal ve Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Alım Ne Olur?Bilindiği üzere bu sene 5. sınıflara branş öğretmenleri girecek. Bu durumda da ortaokul branş öğretmen atamalarında ciddi bir artış beklemekteyiz. Türkçe Sosyal Fen gibi branş derslerinde özellikle alımın ciddi bir artış göstermesi gerekiyor bu durum sonucunda.

2012 KPSS’den sonraki yapılan alımda Türkçe Sosyal ve Fen Bilgisi öğretmenliğinden yapılacak alım sizce ne kadar olur arkadaşlar soruyoruz.

Abone Ol: blank

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap

8 Yorum - "Türkçe Sosyal ve Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Alım Ne Olur?"
 1. blank

  bence iyi alımlar olcak….

  1ibuyuk bir alım yapacaz dıyorlar sürekli

  2.herzaman alımın en büyük payı sınıfçılara giderdi bu sefer sınıfçı yok denecek kadar az alacak.çünkü elındekı norm fazlasını değerlendırecek.şuan ücretli yaptığım okulda kantın norm fazlası öğretmen için sınıf yapılıyor.düşün artık yenı alımlar yapsa aldığı sınıf öğretmenlerını hangı sınıfa sokacak.

  3.5.sınıflar branş öğretmenlerine verıldı.

  daha ne olsun belkı 6bın vs gibi alımlar olmaz ama bızım gibi 4hanelı alımları görmeyen branşlar için iyi alımlar yolda bence en az3000 lik branş alımları yolda

  Cevapla
 2. blank

  bence fenden 4000 atama yapılmalıdır yeni sisteme baktığımızda en çok ihtiyacın ortaya çıktıgı branşlardan birisi olacaktır. Sosyal ve fen için de aynı durum söz konusu…….

  Cevapla
 3. blank

  Haziran ayında ataması yapılması gereken 28 bin öğretmen olarak hakkımızı sonuna kadar arayacağız, 9 haziranda hepinizi bekliyoruz!

  Cevapla
 4. blank

  ben bu sene her üç branştan da iyi bir alım yapılacağına inannyorum. kendi branşmda türkçe ve bu branştan en az 3 bin atama bekliyorum ağustosta.

  Cevapla
  1. blank

   Arkadaşım İnşallah beklediğin gibi olur..İnşallah yüzümüz güler artık.. Türkçe mezunuyum ben de 2011 de 84.579 la açıkta kaldım doğal olarak.. bu yıl da puanı pek yükseltemeyecem gibi ama dediğin gibi olursa bizim atama puanları 83lere fln düşer İnşallah..

   Cevapla
   1. blank

    Amin hocam.. İllerin il içi öğretmen ihtiyaç listelerine de baktım. O kadar alım olmaz elbette hiçbir branşta 40 bin alımda ama görünen o ki türkçe açığı 1 ya da 2. sırada.

    Cevapla