Van Yüzüncü Yıl Rektöründen Yardım İsteği

Van Yüzüncü Yıl Rektöründen Yardım İsteği

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, öğrenciler için başlattığı yardım kampanyası için destek istedi.

Kampanyanın 18 Nisan’da biteceğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Battal, “Bu kampanya için herkesten destek bekliyoruz. 3-5 lirayı az görmeyin. Harç paralarını ödeyemeyen öğrencilerimiz var” dedi.

Van’da meydana gelen can ve mal kaybına neden olan iki depremin ardından eğitime ara veren YYÜ, 27 Aralık’ta bazı fakülteler eğitime başladı. Depremden etkilenen YYÜ öğrencilerinin barınma sorunları çözülmeye çalışılırken, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal da harç paralarını ödeyemeyen öğrencileri için 19 Mart’ta yardım kampanyası başlattı. Şu ana kadarda 150 bin TL toplanan kampanyanın bitimine az bir sürenin kaldığını belirten YYÜ Rektörü Battal, harç paralarını ödeyemeyen öğrencileri için her kesimden destek beklediklerini söyledi. Kampanyanın 18 Nisan’da sona ereceğini hatırlatan Rektör Battal şöyle konuştu:

“Depremle beraber öğrencilerimizde etkilendi. Bu kamsamda öğrencilerimiz için yardım kampanyası başlattık. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kampanyamız halen devam ediyor ancak bitimine az kaldı. Şuana kadar 150 bin TL para toplandı. Biz bir komisyon kurduk. Bu komisyonla dağılım gerçekleşiyor. Yaklaşık bin kadar öğrencimizin harç kredisini karşılamış olacağız. Tabiki şuanda en zor durumda olanlar çocuklarımız ikinci öğretim okuyanlardır. Onlar, hem kredi alamıyorlar hem de harç paraları çok yüksek. Örneğin Veteriner Fakültesi’nde okuyan bir öğrencimizin harç parası bin 200 TL civarındadır. Dolayısıyla bunu ödemekte oldukça sıkıntı yaşıyorlar. Özellikle depremi yaşayan ailelerin iş yerleri zarar gördü. Daha önce orta düzeyde gelirleri olan bu aileler şuanda zor durumdalar. O yüzden bu öğrencilerimiz için başlattığımız kampanyaya herkesten destek bekliyoruz. Ellerinden ne geliyorsa. 3-5 liraı küçümsememek lazım. Harç paralarını ödeyemeyen bu öğrencilerin ihtiyaçları var.”

Rektör Prof. Dr. Battal nakti yardımda bulunmak isteyenler için Ziraat Bankası Van Şubesi’nde “360238185044- IBAN-TR:20001000096360238185044” ile “360 238 185 046” nolu hesapların açıldığını belirtti.

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.