Yazılı Sınavları Takvimi ve Uygulaması İçin Veli – Öğrenci Duyurusu

Yazılı Sınavları Takvimi ve Uygulaması İçin Veli – Öğrenci Duyurusu

Yazılı sınavlarının 2020-2021 eğitim öğretim yılında nasıl uygulanacağına dair öğrenci ve velilere yapılacak duyuru örneği.

SAYIN VELİMİZ, SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ

Aşağıda 2020-2021 öğretim yılı için 1. dönem öğrenci başarısı değerlendirme ve yazılı sınav uygulamalarına ilişkin açıklamalar yapılmıştır. Öğrenci ve velilerimizin belirtilen doğrultuda gerekli çalışma ve uygulamaları yapmalarını diler ve saygılar sunarız.

1- Okulumuz 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem yazılı sınav uygulamaları ekte sunulan takvim doğrultusunda ve her dersten belirtilen konu ve kazanımlara göre yapılacaktır. Sınav belirtilen tarihlerde ve saatlerde okulda, sınıflarda her öğrenci tek sırada oturacak şekilde yapılacaktır.

2- Yazılı sınav: Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler – inkılap tarihi, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden yapılacaktır. Diğer derslerden yazılı sınav yapılmayacak öğretmenlerimizin uzaktan eğitim yoluyla yaptıkları uygulamalara dayalı gözlem ve ödevlendirmelere bağlı olarak değerlendirme yapılarak ona göre not girişleri yapılacaktır.

3- Yazılı sınavlara yüz yüze eğitime katılan katılmayan bütün öğrenciler girecektir. Veli dilekçesi ile okula devam etmeyen öğrenciler de sınav günü okuldaki sınava katılmakla yükümlüdür. Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler sınav günü yazılı saatinden 20 dakika önce okul bahçesinde olacaklardır.

4- Yazılı sınavın yapılacağı gün resmi mazereti olan, pandemi şartlarına bağlı olarak temaslı, hasta, karantinada olan öğrenciler mazeretlerini resmi belgeyle okula ileterek sağalma süreci başladığı dönemde okulda sınava alınacaktır.

5- Okulumuzda ilk olarak yüz yüze eğitime başlanan 5. ve 8. sınıf öğrencilerine 9-13 Kasım 2020 tarihleri arasında 1. yazılı sınavlar yapılacaktır. Henüz yüz yüze eğitime başlamayan 6 ve 7. sınıfların 1. yazılı sınavlarının Kasım ayının son haftasında yapılması planlanmıştır. Pandemi şartları nedeniyle ani gelişmelere bağlı tarihte değişiklik zorunluluğu olursa 6 ve 7. sınıf öğrenci ve velilerine bu durum bildirilecektir. Ayrıca 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin yazılı olacağı derslerden hangi konu ve kazanımlardan sorumlu olacakları da yazılı sınavından bir hafta önce duyurulacaktır.

6- Öğrenci ve velilere öğretim yılının başında sınıf öğretmenleri kanalıyla yüz yüze ve uzaktan eğitimle işlenen bütün konu ve kazanımlardan sorumlu olacakları iletilmiş ayrıca bakanlık tarafından da konuya ilişkin açıklamalar kamuoyuna duyulmuştur. Bütün öğrenci ve veliler tarafından özellikle uzaktan eğitimin ihmal edilmemesi, hangi ders olursa olsun derslere tam katılımın sağlanması yönünde şartlar el verdiğince özen göstermeleri beklenmektedir.

7- Yazılı uygulaması olmayan dersler uzaktan eğitimle işlendiğinden bu derslere katılmayan öğrencilerin başarı değerlendirmesinin öğretmen gözlemi ve ödevlendirmesine bağlı olduğunu bilmesi ve bu duruma yönelik sorumluluğunu yerine getirmesi gereklidir.

2020-2021 eğitim öğretim yılına ait yazılı sınavlarını sitemizde arama yaparak bulabilir ve indirebilirsiniz.

TAKİP ET : 

Bu yazıyı paylaş

Yorum Yap