YGS’de 1 Günde 100 puan kaybetti

YGS’de 1 Günde 100 puan kaybetti

Abdullah Cin, isimli YGSzede öğrencimiz, bir gün önce baktığı YGS puanında 334 ü gördü ve kaydetti. Daha sonra bunu ailesine gösterip bu sevinci yaşadılar. Fakat bir sonraki günkü puanı ailesine göstermekte zorlanan Abdullah ÖSYM’yi şikayet edeceğini söylüyor, bizce de etmeli.

Cin, “Gerçeği fazla beklemediğim bir puandı. Ama 334 puan gelince büyük bir sevinç yaşadım. Aileme gösterdim, onlar da çok sevindi. Bir gün sonaki sonuç hem bende hem de ailemde büyük bir hayal kırıklığına neden oldu” dedi.

ÖSYM’nin önceki gün açıkladığı YGS sonucuna göre, Şırnak Lisesi son sınıf öğrencisi Abdulhaluk Cin, YGS -3 puanına baktığında 334 puan aldığını görünce büyük bir sevinç yaşayarak bu sorgulama ekranını cep telefonu ile kayıt altına alarak ailesine gösterdi. Bir gün sonra yeniden ÖSYM’nin listesinden sınav sonucuna bakan Cin, bir gün önce 334 olan puanının bir gün sonraki sorgulamada 234’e düştüğünü görünce şok oldu. Bir gün arayla önce sevinen sonra üzülen Abdulhaluk Cin şunları anlattı:

“İlk gün sınav sonucuma baktığımda 334 olarak görünüyordu. Ertesi gün baktığımda 100 puan indirilerek, 234 puan olarak görüldü. Büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Gerçi fazla beklemediğim bir puandı. Ama 334 puan gelince büyük bir sevinç yaşadım. Aileme gösterdim onlar da çok sevindi. Sonra bir günkü sonuç hem bende hem de ailemde büyük bir hayal kırıklığı oldu. Puanım değişmeseydi ben sesimi çıkarmazdım. Benim gibi puanı yüksek gelip de sesini çıkarmayan binlerce öğrenci olabilir.”

Abdulhaluk Cin, ÖSYM hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşündüğünü söyledi.

Kategori: Haber, YGS - LYS

Share This Post

TEPKİ VER - Yorum YAP.